Kılıçdaroğlu: Aşikâr makamlara haksız gelenlerin vazifelerine son vereceğiz

kunteper

Member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis’teki küme toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

HOŞ BİR TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ: Bu kere hiç bir ayrım yapmadan CHP kümesinde bulunan bütün vatandaşlarla birlikte televizyonları başında toplumsal medyada bizi dinleyen bütün vatandaşlara sevgimizi hürmetimizi gönderiyoruz. Barışa, huzura, birlikte yaşamaya gereksinimimiz var. Bu hoş coğrafyada kucaklaşmaya, yani Nevruz’un gereğini yapmaya gereksinimimiz var. Beni sever sevmez, CHP’ye oy verir vermez fakat bütün vatandaşların bu ülkede huzur ortasında yaşamaları için efor göstermek benim boynumun borcudur. birlikte yapacağız kucaklaşacağız helalleşeceğin hoş bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ DAVASI: Haksız hukuksuz bir biçimde avukatlar çıkarıldı öğrenciler çıkarıldı hakim terk etti tam bir garabet yalandı. Başarılı öğrencilerin yurt dışına gitmesi lazım. Yurt haricindeki kimi özel üniversitelerden bunlar kabul edilmişler onların yurt dışı yasakları da hala devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin bütün idaresine ve iktidara seslenmek isterim zirveden inme hukuksuz bir biçimde üniversitedeki bütün demokratik atmosferi yok ediyorsanız ve öğretim üyeleri 21. yy.’da biz bu idaresi istemiyoruz diye aylardır gösteriyorlarsa bütün yeni açtıkları fakülteleri , programları iktidara geldiğimizde büsbütün kapatacağız. Boğaziçi Üniversitesi gerçek manada Boğaziçi Üniversitesi olacak. Haksız hukuksuz bir biçimde aşikâr makamlara gelenlerin de bakılırsavlerine son vereceğiz kardeşim. Eski yerlerinize tıpış tıpış gideceksiniz. Burası kolay bir okul değil burası Türkiye’nin göz parıltısı Boğaziçi Üniversitesi diyeceğiz. (HABER MERKEZİ)