'Kendini Tekmeleyecek': Kevin Pietersen, 2. Testte 'Tembel' Olarak İhraç Edildikten Sonra Rohit Sharma'yı Eleştirdi

oKMaDeM

New member

Eski İngiltere kaptanı Kevin Pietersen, Visakhapatnam'da devam eden ikinci Testte Hindistan kaptanı Rohit Sharma'nın vuruş yaklaşımını eleştirdi. Rohit, 1. Günün ilk seansında İngiliz spinner Shoaib Bashir tarafından 14 puanla oyundan atıldı. İlk maça çıkan Bashir, içki molasının ardından ikinci turda Rohit'in aniden sağa dönen bir teslimatta bacak kaymasına yakalanmasını sağladı. ve genç kutlama yaparak kükredi. Pietersen, “bol miktarda” koşu teklif edildiğinde Rohit'in sahaya çıktığı için “kendini tekmelediğini” düşünüyor.

“Kime çıktığınızın bir önemi yok, herkese ulaşabilirsiniz. Bence burada yapılacak çok sayıda koşu olduğu için kendini zora sokacaktır. Bu küçük kapıda, çok genç ve deneyimsiz bir bowling atağına karşı Pietersen yayıncılara, işten çıkarılmasına bakıp 'Ben buraya nasıl geldim?' diye düşünecek” dedi.

Pietersen, 41 topla karşılaşan ve sınırı geçemeyen Rohit'in oyun tahtasına koşu yapma fırsatını kaçırdığını ve oyundan atılmasını “oldukça tembel” olarak nitelendirdiğini düşünüyor.

“Bu (kovulma) oldukça tembelceydi. Evet, topu bacak tarafına atmak içgüdüsel bir davranıştı. Ancak ihraç edilmeye yol açan şeyde acil bir durum yoktu. Saldırıyı durdurmaya yönelik bir aciliyet yoktu. Bu adamlar T20 kriketinde birinci toptan itibaren genişler, çok güzel oynuyorlar. Büyük bir dönüş, büyük bir sıçrama veya vurucunun aklında herhangi bir korku yaratması gereken herhangi bir şey görmedik” diye ekledi.

Pietersen, 46 toptan 34'ünü vururken kararlılığını gösteren Shubman Gill'i överek imzayı attı.

Pietersen ayrıca, “Gill iyi oynadı, diye düşündüm. İçinde bir yoğunluk vardı. Rohit'te bir yoğunluk eksikliği vardı; vuruşları ağır çekimdeymiş gibi görünüyordu,” diye açıkladı.

Rohit ve Gill büyük vuruşlar yapmakta başarısız olurken, açıcı Yashasvi Jaiswal ikinci Test yüzyılını geçerek kontrolü Hindistan'a verdi.

Jaiswal (125 dışarıda değil) 1. Gün Çay'da Hindistan'ı üçte 225'e itmek için yüksek kaliteli bir yüz vuruş yaptı.

Bu makalede bahsedilen konular