Kemal Kılıçdaroğlu: Geliyor gelmekte olan, uyumasınlar…

kunteper

Member
CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bayan kollarının düzenlediği buluşmada açıklamalarda bulundu. Gençlere ve bayanlara seslenen Kılıçdaroğlu, “Zorbalık, zulüm ve artırım yağmuru yaptılar. 3Y ile geldiler 3Z ile inşallah bunları göndereceğiz. Gönderenlerin başında da Z nesli gelecek” dedi.

‘İKTİDAR, DEVLETİ SOYULACAK ORGAN OLARAK GÖRÜYOR’

Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin birinci seçimlere girdiği periyodu hatırlatarak, “Yasaklarla uğraş edeceğiz, her şey hür olacak dediler. Gençler tweet atmaktan korkuyorlar ‘başıma bir bela gelir’ diye” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şunları söylemiş oldu: “Buradan gençlere sesleniyorum. Biliyorum o gençler sandığa gittiği vakit nasıl davranacaklarını epeyce güzel biliyorlar. Buradan onlara sesleniyorum bizim iktidarımızda en rahat bizi eleştireceksiniz. Rahatlıkla bizi eleştireceksiniz. Yolsuzlukla uğraş edeceklerdi. 3Y. Bu iktidar devleti soyulacak organ olarak görüyor. Ne kadar soyarsam o kadar kardır diyor. O denli bir noktaya geldiler ki devleti soymanın fetvasını bile aldılar.”

‘GELİYOR GELMEKTE OLAN…’

“3Y ile geldiler, 3Z ile bunları göndereceksiniz” diyen Kılıçdaroğlu konuşmasına şu biçimde devam etti: “Kadınlar gönderecek. Zorbalık, zulüm ve artırım yağmuru yaptılar. 3Y ile geldiler 3Z ile inşallah bunları göndereceğiz. Gönderenlerin başında da Z jenerasyonu gelecek. Geliyor gelmekte olan. Uyumasınlar, geleceğiz.” (HABER MERKEZİ)