“Jasprit Bumrah Sahayı Aldı…”: Alastair Cook'un India Star'ın 6-For'u Konusunda Saçma Olmayan Kararı

oKMaDeM

New member

İngiltere vuruş efsanesi Alastair Cook, Hintli yıldız hız oyuncusu Jasprit Bumrah'ı, Three Lions'a karşı ikinci Test'teki muhteşem altı kalelik atışından ötürü övdü ve oyunun gidişatını tek başına değiştirdiğini ve “İngiltere'nin vuruş dizilişini yerinden söktüğünü” söyledi. “. Bumrah'ın altı forması, maçın ikinci gününün en önemli olayıydı ve Hindistan'ı seri galibiyet için harika bir konuma getirdi. Ollie Pope'un orta ve bacak kütüklerini parçalayan yorker, büyüsünün en büyük anıydı.

Cook, açılış oyuncuları Zak Crawley ve Ben Duckett'ın hücum yaklaşımlarıyla Hindistan'a gitmesiyle İngiltere'nin iyi başladığını, ancak Joe Root'a yaptığı wicket'in oyunda bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Vurucu, İngiltere'nin ilk vuruş toplamı olan 253'ün ortalamanın çok altında olduğunu söyledi.

Maçın ardından Cook, Sky Sports'un aktardığına göre TNT Sports'a şunları söyledi: “Bumrah, Hindistan'ı bugüne kadar taşıdı ve tek başına bu oyunun gidişatını değiştirdi. İngiltere'nin vuruş kartı, güzel oynayan Ben Duckett ve Zak Crawley ile çok iyi başladı. 76 için.”

“Wicket'i, ilk kez wicket'ten aşağı inip bacak tarafına vurmaya çalıştığında – hücum avantajı elde ederken – değişen nokta buydu. Bumrah atladı ve İngiltere vuruş kadrosunun kalbini söküp attı.”

“İlk giden Root oldu, Pope oynanamayan bir sallanan yorker'a gitti, Bairstow ve Stokes da Bumrah'a düştü. Oyunu değiştirdi. Sahayı dışına çıkardı; iş sadece ona ve ona kalmıştı. 253 hepsi dışarıda ortalamanın çok altında” diye tamamladı.

Eski İngiltere kaptanı, İngiltere'nin büyük gol atma fırsatını kaçırdığını belirtti. Ayrıca Bumrah ile birçok kez karşılaşmasına rağmen bu seviyede bowling oynarken onunla hiç karşılaşmadığını, çünkü vurucuya farklı bir vizyon yarattığını ve bunun da onu oynanamaz hale getirdiğini belirtti.

“İngiltere 110-1'den bir fırsatın kaçmasına izin verdi, ancak aslında bir aşamada rakibe şapkanızı çıkarmanız gerektiğini düşünüyorum. Bumrah ile birkaç kez karşılaştım, ancak onunla bowling oynarken karşılaştığımı sanmıyorum. bunun kadar iyi.

“Onun tuhaflığı, farklı açıları, vurucu için farklı bir vizyon yaratıyor ve bu onu bazen oynanamaz hale getiriyor” diye bitirdi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

Bu makalede bahsedilen konular