İstanbul’da çaresiz aile kayıp oğlunu arıyor

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İstanbul Eyüpsultan’da yaşayan Mehmet ve Fadime Yağcı çiftinin 4 çocuklarından biri olan 19 yaşındaki Eyüp Yağcı’dan 37 gündür haber alınamıyor.

Aylar evvel konuttan üniversiteye okumaya gidiyorum diye meskenden ayrılan ve kendisinden haber alınamayan Eyüp Yağcı’nın ailesi oğullarından gelecek uygun haberleri bekliyor.

“ÜNİVERSİTE’YE DİYE GİTTİ, OKULA HİÇ GİTMEMİŞ”

Çocuğundan gelecek güzel haberi bekleyen Baba Mehmet Yağcı, “Oğlum Kocaeli Üniversitesi’ne gidiyorum diyerek gitti. Hatta Alibeyköy otogarına ben bıraktım. Bu çocuk orada okula hiç gitmemiş. Buradan gitmedilk evvel bir arkadaşıyla bir arada mesken tutmuş. Orada seneye YKS’e hazırlanmak için ders çalışmış. O periyotta 4 aylık kira parasını ödemiş. bir müddet bu biçimde yönetim etmiş. Yazın çalıştığı bir yerde birisine 5 bin TL para veriyor. daha sonra alacağını almak için o arkadaşını baya bir süre arayıp uğraş veriyor. 10 Aralık’ta bizim yanımıza geldi. Evvelce de gelirdi lakin daima telefonda kendisiyle manzaralı konuşuyorduk. Bize yurtta kaldığını söylemişti. Buraya geldiği vakit annesine söylemiş oldum ki bu çocuk biraz zayıf gözüküyor. Annesi de ona yaprak dolması hazırladı. 3 gün bizimle birlikte kaldı. En son bir daha gidiyorum diyerek meskenden çıktı” dedi.

“ÇOCUĞUM TEHDİT EDİLMİŞ, SES KAYITLARI VAR”

13 Aralık’ta meskenden ayrılan oğlunu tekrar goremediğini kaydeden baba Yağcı, “Meskenden çıktıktan daha sonra Kocaeli’ne gitmedi. Buradan bir arkadaşını arayarak Sultangazi’ye gidiyor. Arkadaşını arayarak ben geldim müsaitsen gel. O da diyor ki ben okuldayım artık gelemem akşam görüşürüz diyor. daha sonra para verdiği kişiyi arıyor. Para verdiği kişi buna korsan taksi gönderiyor. Korsan taksiyle onun konutuna gidiyor. Oğlum baya bir gayret vermiş. Arkadaşlarına ben onu öldürmeye gideceğim demiş. Bunların hiçbirini biz bilmiyoruz. Bunları daha sonradan öğreniyoruz. Çocuğum tehdit edilmiş. Ses kayıtları var. Sen bu biçimde yaparsan yanlışlarını babana söyleyeceğim demiş. Çocuğun 1 ayda psikolojisi bozulmuş. O çocuk tabirinde yanına geldiğini, yemek yedik. daha sonra da 22.30 otobüsüne bindirdim gitti diyor. Akbil basması gözüküyor fakat otobüse binmiş mi binmemiş mi bilmiyoruz. Çocuk oradan çıktıktan daha sonra gece 24.00’da Florya kıyısında gözüküyor. Bu çocuk oraya neyle gitti bilmiyoruz. Birisi mi çocuğun peşinden geldi. İntihara mı zorladılar onu da bilemiyoruz. Soruşturmalar devam ediyor” formunda konuştu.

“DEVLET BÜYÜKLERİNDEN YARDIM İSTİYORUZ”

40 gündür çocuğunun kayıp olduğunu ve bulunması için devlet büyüklerinden yardım istediğini söz eden Baba Yağcı, “Bu çocuk dışarı da saklanıyor mu? Biz sahiden hayli berbat durumdayız. Devlet büyüklerinden yardım istiyoruz. Benim çocuğum tertemiz bir çocuktu. Ne yapacağımızı şaşırdık. Meskende duramıyorum. Gece sokaklara çıkıp dolaşıyorum. Bir ay boyunca Avcılar’ı Florya kıyısını aradım. Ne yapacağımızı şaşırdık. Allah isteği için goren var ise çocuğumun yalnızca yaşadığını bileyim kâfi. Yüreğim soğuyacak. Şayet öldüyse, Allah vermesin inşallah ölmedi. Ben ona karşı bir yanlış yapmadım. Bunun cenazesi çıkar lakin o da yok. Bu çocuk gizleniyorsa, ya da buna yardım ediliyorsa, bunu alıp götürdülerse de Allah biliyor. Bizim gücümüz yetmiyor. Devletimden ivedilikle bu mevzuya el atmasını istiyorum. Psikolojimiz bozuldu. Çocuklar okula gidemiyor. Ben işe gidemiyorum” açıklamasında bulundu.

“NE OLUR ORTAYA ÇIK OĞLUM”

Gözyaşları içerisinde oğlunun bir an evvel meskenine dönmesi davetinde bulunan acılı Anne Fadime Yağcı, “Oğlum artık dayanamıyorum. Ne olur oğlum sağ isen de ölüysen de Allah’tan gelene razıyız. Ölüyse ölüsünü, canlı ise dirisini ne olur bulun bize. Sen farklı yaşamak istiyorsan baban sana başka mesken verecek. Konutumuz var, imkanımız var. Bizimle yaşamak istemiyorsan da o imkanı sana sağlayacağız. Her eksiğini de karşılayacağız. Ne olur ortaya çık. Kâfi ki bize dön. Yaşadığını bilelim kâfi oğlum” dedi.