İstanbul’da 16 bin liraya diş yaptırdı, sıhhatinden oldu

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İstanbul’da yaşayan 32 yaşındaki güvenlik nazaranvlisi Yasemin Törü, dişlerini yaptırmak için Pendik’teki özel bir diş sıhhati hastanesine gitti.

Hastanede, teze göre tedavi uygulandığı sırada Yasemin Törü’nün dişinde bir alet modülü kaldı.

Yapılan müdahalelere karşın dişin fonksiyonunu kaybettiği anlaşılınca Törü’nün dişi, hekimler tarafınca çekildi.

16 BİN LİRA ÖDEDİ

O anlarda kabusu yaşayan Törü, ağrılar ortasında gittiği diğer bir devlet hastanesinde kalıcı yüz felci olduğunu öğrendi.

Diş tedavisi için gittiği hastanede yüz felci geçiren Yasemin Törü, hem de tedavisi yapılmayan dişleri için toplamda 16 bin lirayı ösöylemiş olduğini belirtti.

“DİŞİN ÇEKİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM”

Başına gelenleri anlatan Yasemin Törü, “İstanbul’da özel bir diş hastanesine müracaat ettim. Ağız ortasında genetik yapıdan dolayı bir sorun vardı. Birinci başta çekimlerime başlanıldı. O an hiç rastgele bir sıkıntım yoktu. Çekimlerden daha sonra kanal tedavisi süreçlerine girdik. Kanal tedavisi yapılması gereken dişlerime müdahale edildi. Kanal tedavisi için son bir tane dişim kalmıştı. Doktora bu dişin çekilmesi gerektiğini söylemiştim. Lakin kanal tedavisiyle kurtarabileceklerini lisana getirdiler. O esnada sürece başladılar.” dedi.

“ALET DİŞİMİN İÇERİSİNDE KALDI”

“İşlem sırasında kullanmış oldukları alet dişimin içerisinde kaldı”
diyen Törü, şu biçimde devam etti:

“Çıkartırken sıradan bir uğraştılar. O an ben canımın yandığını doktora söylemiş oldum lakin doğal ki hekim buna aldırış etmedi. Aleti çıkarttıktan daha sonra dişime bir şey enjekte ettiler. Onu enjekte etmeye başladığı andan itibaren güya dünyam karardı. Artık yolun sonu buraya kadar Yasemin dedim. Zira inanılmaz bir acı vardı. Hekimime bunu lisana getirdim. Ancak hiç umursamadan sürece devam etti. sonrasındasında baktı olmuyor. Hızım, berbat bir hal aldı. Kanal tedavisi yaptığı dişin, içerisini kapatıp eks dedi, çekime gidecek dedi. Ne yapacağımı, ne edeceğimi bilmiyordum. Meskene geldikten daha sonra aslına bakarsanız ailem hızımın halini görür görmez fazlaca şaşırdı.”

“O AĞRIYLA İKİ BUÇUK AY KADAR GEZDİM”

Törü, “hayatış olduğum acılara daha fazla dayanamadım. Gecesinde Sultanbeyli Devlet Hastanesi acil servisine gittiğimde, oradaki tabipler yüz felci geçirme durumu olduğunu lisana getirdiler ve bana orada ağrılarımı kesmeleri için serum taktılar. Biz diş hastanesiyle irtibata geçtik. Doktora ulaşamadık. Hasta sorumlusu asistanla görüştük. Sabaha hiç bir şey kalmayacağını bize söylemiş olduler. Ancak söylemiş oldukleri üzere hiç bir şey olmadı. Ben tam o şişliklerle, o ağrıyla iki buçuk ay kadar gezdim.” dedi.

“YÜZ FELCİMİN KALICILIĞINI ÖĞRENDİK”

Diş hastanesine tekrar gittiğinde tabibin durumu kabullendiğini lisana getiren Törü, “Ben kendi imkânlarımla daha fazla dayanamayarak Sultan Abdulhamit Han Devlet Hastanesi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne müracaatta bulundum. Tabipler sağ olsun hayli hoş ilgilendiler. Yapılması gereken tedavileri uyguladılar. Ve sonuç olarak yüz felcimin kalıcılığını öğrendik. Birinci başta yüz felci geçirdiğimi tabipler söyleseydi şayet verilen bir kortizon o anki durumu kurtarabilecekti fakat maalesef ki süreç uzadığı için ben geç öğrendiğim için durumu artık yapılabilecek hiç bir şey olmadı. Ömür uzunluğu izleri hızında taşıyacaksın dediler. Raporlarla bir arada tekrar diş hastanesine gittim. Bana gülerek evet sen yüz felci geçirdin dedi. Ben de ‘niçin birinci başta bana yardımcı olmadınız’ dedim.” diye konuştu.

“DİŞSİZ BİR biçimde ORTALIKTA GEZİYORUM”

Törü tedavisi yarım kalan dişlere 16 bin lira ösöylemiş olduğini belirterek, “Ben o hastaneye müracaat ettiğimde sıhhat kredisi kullanarak müracaat ettim. Ve şu an yapılma basamağında olan lakin yapılmayan dişlere ben 16 bin lira fiyat ödedim. esasen dişlere, kaplamalara müdahale etmeleri gerekiyor. Lakin hiç bir biçimde müdahale etmiyorlar. Süreksiz olarak yapıştırdı. Hepsi teker teker düştü. Şu an külliyen dişsiz bir biçimde ortalıkta geziyorum. Ben hakkımı sonuna kadar arayacağım. Davamın sonuna kadar ardındayım.” sözlerini kullandı.