İngiltere'deki Wicket Keeper, Hindistan'a Karşı İlk Test Sırasında Tuhaf Bir Olayla Güdüklere Çarptı – Video Viral

oKMaDeM

New member

İngiltere kriket takımı kalecisi Ben Foakes, perşembe günü Hindistan'a karşı oynanan ilk Test maçının 1. Gününde saha sırasında doğrudan kütüklere çarptığı komik olaylar dizisinin bir parçasıydı. Hindistan vuruşlarının üçüncü turunda Rohit Sharma, Mark Wood'dan derin kare bacağa doğru bir teslimatı yönlendirdi ve basit bir koşuyu tamamladı. Ben Duckett'ın atışı biraz uzaktaydı ve Foakes topu toplarken doğrudan kütüklere çarptı ve üçünü de yerinden etti. Olay, takım arkadaşlarını sahada ikiye böldü ve Haber şimdiden sosyal medyada yayıldı.

İngiltere kaptanı Ben Stokes, perşembe günkü açılış testinin birinci gününde Hintli iplikçilerin turistleri 246'da tutmasıyla hücum vuruşlarını tamamlamak için 70'e meydan okudu.

Ravindra Jadeja ve Ravichandran Ashwin, Haydarabad'daki beş maçlık serinin başında İngiltere'nin ilk vuruş yapmayı seçmesinin ardından üçer kaleyi aldı.

İngiltere'nin günün ilk doğrudan vuruşu ve topa ihtiyaçları bile yoktu; sadece Foakesy#INDvENG #BazBowled #JioCinemaSports #IDFCFirstBankTestSeries pic.twitter.com/oa98WwWuBg

— JioCinema (@JioCinema) 25 Ocak 2024
İngiltere, Stokes kontrolü ele alıp toplamı kaldırana kadar düzenli wicket kaybetti, ardından kaptan, çaydan sonra son wicket olarak tempocu Jasprit Bumrah tarafından atıldı.

Stokes, Jadeja'da altı sayı atarak elli yaşına ulaştı ve ilk kez sahneye çıkan Tom Hartley (23) ve Mark Wood (11) ile önemli tribünleri bir araya getirdi.

88 top vuruşunda altı dörtlü ve üç altılı vuruş vardı.

İngiltere, Ben Duckett (35) ve Zak Crawley'nin (20) 55 kişilik açılış stantlarıyla güne hızlı başladı.

Her ikisi de Bumrah ve Mohammed Siraj'ın, çok konuşulan “Bazball” yaklaşımını sergilemek için gevşek toplara karşı düzenli sınırlarla saldırdılar.

Son derece agresif bir oyun tarzı olan “Bazball”, “Baz” takma adını kullanan İngiltere teknik direktörü Brendon McCullum ve Stokes tarafından geliştirilen bir stratejidir.

İngiltere, spin uygulanmadan önce sekiz overda 41-0'a ulaştı ve Jadeja bir bakireyle başladı, Ashwin ise diğer uçtan sadece bir tane verdi.

Duckett hücuma devam etti ve sol kol topaç oyuncusu Jadeja'yı art arda iki sınır boyunca parçaladı, ancak bir sonraki atışta havadar bir açılış standını kıran Ashwin'e zayıf düştü.

Uzun açıcı topa orta vuruşta vurduğunda Crawley, Ashwin'e ikinci bir wicket hediye etti ve Siraj üçüncü hakemin de onayladığı gibi alçaktan yakaladı.

Jonny Bairstow, 29 yapan Joe Root ile 61 kişilik ortaklıkta 37'ye ulaştı.

Sol kol topaç oyuncusu Axar Patel, öğle yemeğinden hemen sonra Bairstow'u bowling oynayarak tribünleri ev sahibi taraftarların coşkulu tezahüratlarıyla kırdı.

Tecrübeli vurucunun bir vuruşu yanlış zamanda yapıp pavyona geri dönmesinin ardından Jadeja, Root'u kısa sürede yakaladı.

İngiltere oyuna üç uzman spinner ve aynı zamanda bowling oynayan Root ile geldi.

(AFP girişleriyle)

Bu makalede bahsedilen konular