İngiliz efsaniçin Mesut Özil’e büyük övgü!

JabbaWorkeZz

Active member
İngiliz futbolunun efsane savunmacılarından eski Arsenalli Sol Campbell, beIN SPORTS’un davetlisi olarak Türkiye’ye geldi.

Sol Campbell, beIN SPORTS’a açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe’nin yıldızı Mesut Özil hakkında övgü dolu tabirler kullandı.

“Arsenal’de hak ettiği kıymeti nazaranmedi”

Mesut’un Arsenal’de hak ettiği pahası nazaranmeyen epey kaliteli bir futbolcu olduğunu belirten Campbell, “Mesut Özil’in burada neler yaptığını ben de görüyorum. Form tutması biraz müddet alacaktır. Mesut Özil’in neler yaptığını yakından takip etmeye çalışıyorum. Çok âlâ, fazlaca yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bence Arsenal’de hak ettiği bedeli epeyce bakılırsamediğini ve kulüpten birazcık dışlandığını düşünüyorum. Süper bir oyuncu olduğu niyetindeyim ve burada kendini göstermesi için uygun koşulların oluştuğunu düşünüyorum. Umuyorum buradaki genç oyunculara da yardımcı olacaktır. Kendisi nitekim şahane bir oyuncu” sözlerini kullandı.

“İngiltere’de yanlış anlaşıldığını düşünüyorum”

Mesut’un geride bıraktığımız hafta sonu Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde attığı gole değinen Sol Campbell, “Mesut Özil, dışarıdan biraz baktığımda İngiltere’de yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. İnanılmaz derecede yetenekli bir futbolcu. Bir vakit içinder alandaki çalışkanlığı yanlış anlaşılmış olabilir. Biraz daha az koşuyor üzere anlaşılabilir fakat topu ayağına aldığında ne yapması gerektiğini epeyce âlâ bilen bir oyuncu. Her ekibi fazlaca uygun hale getirebilecek bir oyuncu. bu biçimde bir konumda ya kaçırmaz ya da kaleciyi sıkıntı durumda bırakır. Çok akıllı bir oyuncu olduğunu ve insanların fikirlerinin yanlış olduğunu göstermeye devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

“Türkiye – İngiltere maçını…”

A Ulusal Futbol Grubumuz karşısında oynadığı maç ile ilgili anılarını da paylaşan eski İngiliz oyuncu, “Türkiye – İngiltere maçını olağan olarak hatırlıyorum. Çok büyük bir tutku vardı. Alanda fazlaca gergin bir atmosfer vardı. David Beckham’ın bir penaltı kaçırdığını söyleyebilirim. Bu, birazcık tabi bizim için bir hayal kırıklığıydı. Biz işimizi yaptık. Bu tutku biraz daha sürdü. Tünelde de devam etti fakat herkes sakinleşti bir süre daha sonra. Anın ateşiyle beşerler birazcık kendilerini kaybedebiliyorlar. Bu tabi futbolun tutkulu olmasının bir yanı” dedi.

1992-2001 yılları içinde Tottenham forması giyen Sol Campbell, 2001-2006 yılları içinde Arsenal ile çok başarılı bir devir geçirdi. 2002 ve 2004’te Premier Lig şampiyonlukları yaşayan Sol Campbell, 2006’da da UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Arsenal ile finalde gayret etti. 2006 daha sonrasında Portsmouth, Notts Country, kısa müddetliğine bir daha Arsenal ve Newcastle United maceraları yaşayan Sol Campbell, 2011’de futbolculuk mesleğini sonlandırdı.

Campbell, futbolculuk devrinde tüm alt yaş kümesi ulusal gruplarında da forma giydiği İngiltere’nin A ulusal kadrosu ile 73 maça çıkarken 2002 Dünya Kupası’nda en yeterli 11’e seçilmişti.