İçişleri Bakanlığı genelgesine göre 7 maddede yeni dönem

ahmetbeyler

New member
<h1 class=
Yeni corona virüs kısıtlamaları ne zaman başlayacak? (7 maddede alınan tedbirler) " />
Virüs salgınında artan hasta ve can kaybı sayıları nedeniyle, kısıtlamalar yeniden hayata geçirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlaması, uzaktan eğitim, spor müsabakaları, restoranlar, AVM ve marketlerle ilgili alınan 7 yeni tedbiri açıkladı.

<p>Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Corona virüs ile mücadelede alınan ek tedbirleri açıkladı. </p> <p>İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile kısıtlamaların ayrıntıları belli oldu. </p> <p>Alınan kararlar 20 Kasım Cuma günü (yarın) saat 20.00'den itibaren uygulanacak.</p>

1- Yeni bir karara kadar hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlanacak, üretim, imalat ve tedarik zincirleri bundan muaf olacak. Pazar günü saat 20.00'den pazartesi sabah 05.00'e dek sokak kısıtlaması sürecek. <p></p> <p>Sokağa çıkma kısıtlaması 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'de başlayacak. </p> <p></p> <p>Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı sürelerde vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmamaları esas olacak. İstisnai durumlarda izin alanlar özel araçlarıyla seyahat edebilecek.</p>

2- Yeni tedbirler kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar, 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

3- Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

4- Alışveriş merkezi, marketler, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

5- Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

6- Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

<p>7- Restoran, lokanta, kafe gibi yeme içme yerleri 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.</p> <p>Restoran, lokanta ve online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefon ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilecek. </p>