Hürrem Elmasçı arbedeyi yazdı… İmamoğlu topa girdi: “Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir”

kunteper

Member
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun söylemiş olduği argüman edilen kelamlar için, “Nezaketli bir hanımefendidir. Bu bahsi geçen sözleri bir bayan olarak söylememiştir diye düşünüyorum” diye konuştu.

ODATV MUHARRİRİ HÜRREM ELMASÇI YAZMIŞTI

Odatv muharriri Hürrem Elmasçı Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu hakkında söylemiş olduği kelamları yazmıştı.

Hürrem Elmasçı’nın yazısı şu biçimdeydi:

“Ah çocuklar bu denli yaşımda, sizin “medya”, bizim “basın” dediğimiz ne farklı simalar ile tanıştım.

Yalçın Bayer’i epey severim, bilirsiniz Hürriyet’te yazıyor. senelerca Cumhuriyet gazetesinde haber müdürlüğü yaptı. Kimleri yetiştirdi… Eski günler olsa biz CHP kulislerini onun üzere gazetecilerden alırdık. Artık kaldık Mahmut Övürlere, Zafer Şahinlere…

Mahmut Övür’ü Nokta mecmuası ve daha sonra Radikal gazetesinde tanınmaya başladık. Solcuydu… Zafer Beyefendisi tanımıyorum, İzmir’den Ankara’ya transfer olmuş, Milliyet’te çalışıyormuş, artık ne yazık ki Abdi İpekçi ekolüyüz biz, Milliyet’i bırakalı yıllar oldu…

Geçenlerde birden aklıma geldi; biz CHP kulislerini niye iktidara yakın köşe muharrirlerinden okuyoruz? CHP’ye yakın gazeteciler niye kulis yazmıyor artık? Zira CHP kaynıyor.

CHP’ye yakın gazeteciler yazmayınca ne oluyor? Kimileri “düşman bellediklerini”, iktidar medyasının CHP aykırısı kalemleriyle vuruyorlar!

Ah CHP ah, dünya değişti sizin parti içi fitne fesadınız hizbiniz hiç değişmedi. Kimse kızmasın bu cümleyi yazmak zorundayım…

CHP KULİSİNİ KİM YAZIYOR

Bu hafta başı iktidarın sadık kalemi Zafer Şahin ve çabucak sonrasında iktidara yakın Sabah gazetesi köşe muharriri Mahmut Övür, İstanbul CHP’de yaşanan savaşın modülü olmayı başardılar.

Bakın çocuklar, Mahmut Övür Beyefendi kimi vakit varlıklı hayal dünyasını yazılarına katar ancak hiçbir gazetecinin tırnak ortasındaki kelamları uyduracağını düşünmem, düşünmek istemem. Tırnak içi yazı demek olduğu üzere alıntı demek…

Demek ki bu gazetecilere bu husus anlatıldı ki tırnak içi yazma gereği hissettiler! Açıkçası taraflardan yalanlayana da denk gelmedim…

Şimdi biraz medya okuması ile CHP İstanbul’daki hengameyi, iktidar medyasına kim taşıdı, olağan şüpheliler kim tespit edelim. Tek tek yazayım…

Çocuklar sevdim ben bu kulis işini…

KODLARINI ÇÖZELİM

Zafer Şahin’in tırnak ortasındaki cümleleri şu biçimde:

-Ekrem İmamoğlu’ndan Canan Kaftancıoğlu’na:

“Bak Kaftancıoğlu, artık tarafını belirli et! Benimle misin yoksa Kılıçdaroğlu ile mi?”

-Canan Kaftancıoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na:

“Sen benimle nasıl bu biçimde konuşabilirsin. Bu partinin genel lideri da idaresi de belirli. Adayın kim olacağı, nasıl belirleneceği muhakkak. Sen git evvel belediye başkanlığı yap. Bu işlerle uğraşma…”

Bu ağır kelamların kodlarını çözelim çocuklar…

Yukarıdaki cümleler kimin lehine, kimin aleyhine evvel buna karşılık arayalım.

Tırnak içi tabirlerde; Ekrem İmamoğlu hem genel lidere karşın aday olma hevesiyle itham ediliyor, tıpkı vakitte genel merkeze bildiri veriliyor:

-“Ekrem İmamoğlu ile bu yüzden kavgalıyım” mesajı! Ne beğenilen, bir taşla iki kuş.

Lafını esirgemeyecek yürekteki Karadeniz-Trabzon atarlı İmamoğlu’na, Kaftancıoğlu’nun “benimle nasıl bu biçimde konuşabilirsin” söylemiş olduğini kestirim etmem.

İmamoğlu’na da vilayet liderinin bu biçimde kelam edebileceğini sanmam.

Bu kelamlar bana hayatın doğal akışına uygun gelmedi çocuklar.

Ekrem Beyefendi üzere İstanbul’u yöneten bir siyasetçinin uzun vakittir hengameli olduğu İstanbul Vilayet Lideri Kaftancıoğlu’na “Benimle misin, Kılıçdaroğlu ile mi?’ diyecek yetersizlikte olduğunu da hiç ancak hiç sanmam.

Kimse aklımızla alay etmesin çocuklar, haberin-yazının satır ortasını okuyacak deneyimde biriyim ben; bu yazı, Canan Kaftancıoğlu cephesine hizmet ederken, İmamoğlu için olumsuz bir algı yaratıyor!

Bu durumda bu kulisin, hangi kanattan Zafer Şahin’e sızdırıldığı kestirim etmek kolay olsa gerek.

Şaşırdığım şu, “Ah CHP ah” demem bu; aile sırlarınızı bile iktidara yakın gazeteciler ile paylaşmaktan imtina etmiyorsunuz! Hala mı, kâfi ki küçük olsun sizin olsun anlayışı eyy CHP?

APTAL- ŞİZOFRENİ

Bir öbür gazeteci beyefendi Mahmut Övür’ün tırnak içi cümleleri ise fazlaca daha tuhaf geldi bana:

“Aptal”, “Şizofren” üzere sıfatlar var yazısında, aman Allah’ım arbedenin şiddetine bakar mısınız?

Siyasette pek rast gelmediğimiz bu tabirleri İmamoğlu’na karşı kullanan ismin Canan Kaftancıoğlu olduğu argüman ediliyor!

Merakımı çeken şu oldu.

Bu yazı çıkınca Canan Hanım’ın toplumsal medya hesabına baktım. Cübbeli Hoca’dan, sarı çizmeli Mehmet Ağa’ya kadar toplumsal medyadan herkese laf yetiştiren Kaftancıoğlu’nun bu savlara sessiz kalmasını hiç anlamadım. Muhatap olmak istemedi herbiçimde! Bunların yayınlanmasından rahatsız olduğunu düşünmek istiyorum… Bence karşılık verseydi daha yeterli olurdu…

Kendime kendime sordum, “Hürrem sen saf mısın?”

En doğrusunu yaptım; İstanbul kulislerini bilen arkadaşlarımı aradım.

Dediler ki:

KARS LOBİSİ

Kaftancıoğlu-İmamoğlu olayında bahsedilen otel Gümüşsuyu’ndaki CVK hotel. Burası Canan kızımın karârgahı gibiymiş! Birinci şaşırdığım bu oldu…

İkincisi Canan kızımın, daha evvel de kimi gazetecilere, “İmamoğlu İkinci Erdoğan’dır asla lider olmamalı” dediği konuşuluyormuş İstanbul’da! Demek bağları bu derece bozulmuş, yazık.

Hiç yazmak istemem lakin Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’na “aptal” söylemiş olduğini de teyit ettim. Lakin yüzüne demiyor, bir yakınına telefonda iletiyor. Siyaset bu, iki kişinin bildiği sır olarak kalmıyor…

Neler duydum çocuklar neler. örneğin, Ekrem Beyefendiye yönelik “Şizofren” tabiri nereden çıktı? Herkes bunu birinci kere duyduğunu söylüyor. Bunu yazan Karslı Mahmut Övür’e sormak lazım. Ya da Kars gelini Canan Kaftancıoğlu ile sık sık görüşen Mahmut’un yakın dostu Karslı Çapan ailesine mi? Bilemedim şimdi…

Gerçekten bizi saf mı sanıyorlar?

Gün gelecek çocuklar hepsini tek tek yazacağım, bugün bu kadar…

İLGİLİ HABER: Aptal… Şizofreni… İmamoğlu-Kaftancıoğlu savaşı