Hengameyi bu soru çıkardı: Abi Orhan Gencebay roman mı

Karbulut

Member
Olay, 22 Kasım Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında İstanbul Sarıyer’de bulunan bir restoranda meydana geldi. Argümana nazaran, bir arkadaşının doğum günü partisine katılan müzikçi Cengiz Kurtoğlu, tıpkı masada oturduğu iş insanı Mustafa Can ile tartışmaya başladı. Akabinde masadan aldığı servis bıçağı ile Can’a saldıran Cengiz Kurtoğlu’nu ortaya girenler sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan olay iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Olaylar sırasında yüzünden yaralandığını sav eden iş insanı Mustafa Can polise giderek, Cengiz Kurtoğlu’ndan şikayetçi oldu. Restoranın güvenlik kameralarını inceleyen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, Cengiz Kurtoğlu’nu gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Burada tabiri alınan Kurtoğlu, tabirinin akabinde özgür bırakıldı.

Cengiz Kurtoğlu, poliste verdiği tabirinde Mustafa Can ile Orhan Gencebay ve başka kimi sanatkarlara hakaret ettiği için tartıştıklarını söylemiş oldu. Kurtoğlu’nun, Can’ın yüzünün bıçakla faydalanmadığını, tırnağı ile çizilmiş olabileceğini söylemiş olduği öğrenildi. Mustafa Can o geceyi anlattı.

“ORHAN GENCEBAY ROMAN MI” SORUSU HENGAME ÇIKARDI

Mustafa Can “Tolga Büyük isimli bir kişi beni doğum gününe çağırdı. Ben de gittim. 45 dakika daha sonra Cengiz Kurtoğlu 3 şahısla geldi. Cengiz beyefendi ‘Ben sık sık Bulgaristan’a gidiyorum. Orada müzik yapıyoruz. Ben oradan vatandaşlık aldım’ dedi. Husus Bulgaristan’a döndü, ben de Bulgaristan’daki Roman müzikçileri sordum tanır mısınız diye. Oradan da husus Orhan Gencebay’a geldi. Ben de merakımdan Cengiz Kurtoğlu’na dedim ki ‘Orhan Gencebay da romanlık var mı?’ sormaz olaydım. Cengiz Kurtoğlu birkaç saniye daha sonra hudutlu bir biçimde ‘Hayır’ dedi. daha sonra bir anda Cengiz beyefendi bana ‘Kalk ulan masamdan’ dedi. Herkes beni masadan neredeyse sürükleyerek uzaklaştırdı. Ben çıkışa giderken baktım 5-6 bireyle geliyor. Ana avrat söve söve geliyor bir küme halinde. Yanımda Esra hanım vardı. Masadan kalkıp gelmişti. Esra hanım, bana vuracağını anladı, önüme geçti fakat Cengiz Kurtoğlu bana bir yumruk savurdu. Ben kaçtım akından fakat gözüme bir şey ilişti. Baktım birkaç kişi ellerimi tutuyor. Burnumda bir darbe hissettim. İkinci hamleyi yaptı. Bir darbe daha aldım. Oradan uzaklaştım, otomobilde aynada bir baktım kan akıyor. Karakola gittim çabucak. Gündem olmak için bizi mi seçti ne yaptı anlamadım. Anlamadığım şey o bıçağı alıp gelirken 5-6 kişi ile geliyor kimse de tutmuyor onu. Cengiz Kurtoğlu hayli sarhoştu esasen sarhoş gelmişti. Bakışları bile acayipti. Ben de herkes üzere severdim kendisini.” dedi. (DHA)