Hemşire Ömür Erez’in katili: Emanet ettiğim 187 bin TL’yi geri vermedi

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İstanbul Kartal’daki Aile Sıhhati Merkezi’nde çalışan hemşire Ömür Erez, Rahmi Uygun tarafınca silahlı akına uğrayarak canide katledilmişti.

Daha evvelde 20 kabahat kaydı bulunan zanlı hakkında yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

13 YIL EVVEL ENİŞTESİNİ VURUP MAHPUSA GİRDİ

Zanlı Rahmi Uygun’un 2009 yılında eniştesini tabancayla vurduğu için ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ cürmünden 10 yıl cezaevinde kaldığı belirlendi.

“ÖMÜR’E PARA EMANET ETTİM, GERİ VERMEDİ”

Rahmi Uygun’un poliste verdiği tabirinde, “Ona parayı verdim. Cezaevine gireceğim vakit bana para lazım olur. Sen bana gönderirsin dedim. Fakat cezaevine girdikten daha sonra bana hiç para göndermedi.” dediği öğrenildi.

PARA SIKINTISI TARTIŞMALAR YARATTI

2021 yılının Ekim ayında cezasını tamamlayarak tekrar hür kalan Rahmi Uygun ile Ömür Erez’in ortasının bu para alışverişi niçiniyle bozulduğu daima tartışmaya başladıkları öğrenildi.

KARTAL’A ARKADAŞININ YARDIMIYLA GİTTİ

Polis soruşturması kararı telefondaki son tartışmalarının akabinde bir otobüse binerek İstanbul’a gelen Rahmi Uygun’un Bağcılar’da hastanede tedavi nazarann arkadaşı Y.Ö.’nün yanına gittiği ve “Kartal’a gitmem lazım. Bana yardımcı olabilir misin” dediği tespit edildi.

Bu sırada Y.Ö.’nün yanında bulunan Musa T.’nin “Abi ben seni götüreyim” diyerek saldırganla bir arada Kartal’a gittiği belirlendi. Burada Musa T., arabası birkaç sokak geride park ederek beklerken Rahmi Uygun’un cinayeti işlediği belirlendi.

“EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM”

Cinayet Ofis Amirliğinde söz veren kuşkulu Rahim Uygun ise işlediği cinayeti itiraf ederken, tüm bilgileri polislere anlattı.

“Cezaevinde çıktıktan daha sonra tanıştığı Ömür Erez’le bağlantımız başladı. Ona kardeşimden daha fazlaca güveniyordum. Evlenmeyi düşünüyordum.

“CEZAEVİNDEYKEN BANA PARAMI GÖNDERMEDİ, KIZDIM”

Ruhsatsız silah yüzünden bir yıl mahpus cezam katılaşınca, aileme ilişkin olan 187 bin lirayı ona vererek, bana ortada sırada para göndermesini istedim. Lakin cezaevine girdikten daha sonra bana hiç para göndermedi. Ona hayli kızmıştım.” dediği kaydedildi.

“NİYETİM KONUŞMAKTI, HAKARET EDİNCE KENDİMİ KAYBETTİM”

Para yüzenden sık sık tartıştıklarını anlatan Rahim Uygun, “Son tartışmamızın akabinde Konya’dan İstanbul’a geldim. Niyetim onunla konuşmaktı. Lakin ortamızda bir daha tartışma çıktı. Bana hakaret etmeye başlayınca kendimi kaybettim.” dediği öğrenildi.

Rahim Uygun, Musa T. ile bir arada adliyeye sevk edildi.