Hazal Kaya kimdir, kaç yaşında, kocası kim, ne vakit evlendi?

Karbulut

Member
İsmini Feriha Koydum ve Aşk-ı Memnu üzere kıymetli dizilerde rol alan Hazal Kaya’nın ömrü merak ediliyor. Hazal Kaya ve Ali Atay 7 Şubat tarihinde evlendi. Hazal Kaya 6 yıllık birlikteliğin akabinde, 7 Şubat 2019 tarihinde Ali Atay ile nikah masasına oturmuştu. Hazal Kaya ve Ali Atay evliliklerinden kısa bir süre daha sonra babasına benzerliğiyle dikkat çeken Fikret bebeği kucaklarına aldı.

HAZAL KAYA KİMDİR?

1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep’te dünyaya geldi. Tam ismi Leyla Hazal Kaya’dır.

Annesi ve babası avukat olan Hazal Kaya, çocukluğunu İstanbul’un Balat semtinde geçirdi. 1997 yılında annesi ve babasının boşanmasının akabinde annesi Ayşegül Kaya ile yaşamaya başladı. 4,5 yaşında kemana, 7 yaşında baleye başladı.

Birinci ve ortaöğrenimini Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi’nde tamamladı. Okulun tiyatro kolunda ve korosunda yer alan Hazal Kaya, liseye devam ederken cast ajansına giderek kayıt yaptırdı ve oyunculuğa adım attı.

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Şov Sanatları İdaresi kısmında tamamladı.

Oynadığı bir reklam sinemasıyla birinci defa kamera karşısına geçti. Ekol Drama’da Ayla Algan’dan ve Çağdaş Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’nde Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi aldı.

2007 yılında Genco dizisinde birinci sefer başrol olarak yer aldı. 2008 yılında Halit Ziya Uşaklıgil’in birebir isimli romanından uyarlanan ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde ‘Nihal’ karakterini oynadı.

2011 ve 2013 senelerında ‘Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’ dizisinde ‘Berna Ç.’ karakteriyle iki kısım oynadı. hem de ‘Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm’ sinema sinemasında de rol aldı.

2011 yılında İsmini Feriha Koydum dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte başrolü paylaştı.

Hazal Kaya; 2012 yılında ‘Son Yaz-Balkanlar’, 2013 yılında A.Ş.K., 2015 yılında ‘Maral’, 2017 yılında ‘Bizim Hikaye’ dizilerinde uzunluk gösterdi.

Birinci sinema sineması tecrübesini 2011 yılında ‘Çalgı Çengi’ sinemasında konuk oyuncu olarak yaşadı. Tıpkı yıl ‘Ay Büyürken Uyuyamam’, 2012 yılında ‘Bu Son Olsun’, 2013 yılında ‘Mavi Dalga’, 2014 yılında ‘İtirazım Var’, 2015 yılında ‘Kırık Kalpler Bankası’, 2021 yılında ‘Benden Ne Olur’ sinema sinemalarında yer aldı.