“Hayal Kırıklığına Uğramış…”: Rohit Sharma'nın Hindistan-Afganistan T20I Maçında Shubman Gill'le Karışık Olması Üzerine Açık Konuşması

oKMaDeM

New member
Hindistan kaptanı Rohit Sharma Perşembe günü yaptığı açıklamada, takım yönetiminin oyuncuları haziran ayında yapılacak T20 Dünya Kupası öncesinde bilinçli olarak rahatsız durumlara sokacağını söyledi. Afganistan'a karşı oynanan üç maçlık seri, Hindistan'ın Haziran ayında ABD ve Batı Hint Adaları'nın ev sahipliği yapması planlanan T20 Dünya Kupası öncesindeki son maçı olacak.

Hindistan açılışı altı kaleyle kazandı. Oyun, Rohit'in 14 ay sonra en kısa formata geri dönüşünü işaret ediyordu.

“Farklı şeyler denemeye devam etmek istiyoruz – bowling oyuncularımızı oyunun farklı durumlarında bowling oynamaya çalışın, bugün gördüğünüz gibi, Washi (Washington Sundar) 19'uncu sayıyı attı. Biraz rahatsız olduğumuz alanlarda kendimize meydan okumak istiyoruz ve bowling oyuncuları buna alışkın değil.

“Bunu denemek ve yapmak istiyoruz. Tüm bunları aklımızda tutarak, mümkün olan her şeyi yapmaya çalışacağız, ancak bunun bedelini ödemeden. Zirveye çıkıp oyunu oynadığımızdan emin olmak istiyoruz.” yani. Sonuç olarak bugün bizim için güzel bir gündü” dedi maç sonrası sunumda.

Hindistan, 159 koşu hedefini 17,3 over'da vurdu. Shivam Dube, 40 topun 60'ında yenilmedi ve orta hızıyla kaleyi aldı.

“Pek çok olumlu nokta var. Shivam Dube, Jitesh'in vuruş şekli, Tilak ve ardından Rinku da iyi formda.”

Rohit, Shubman Gill ile yaşadığı bir karışıklık nedeniyle hesabının tükenmesiyle sonuçlanan hesabını açamadı. Nadir görülen bir şekilde, Hintli kaptan yanlış iletişimin ardından öfkesini açığa çıkardı.

“Böyle şeyler oluyor (çıkışta). Böyle olduğunda hayal kırıklığına uğruyorsun, sahaya çıkıp takım adına gol atmak istiyorsun. Her şey istediğin gibi gitmeyecek. Maçı kazandık, bu daha önemli. İstedim. Gill devam edecek, ne yazık ki çok iyi bir atış yaptıktan sonra oyundan çıktı.” Maçın adamı Dube, geri dönüş maçında gösterdiği çabadan memnun kaldı.

“Hava gerçekten soğuktu. Bu zeminde oynamaktan keyif aldım. Uzun bir süre sonra oynamak ve dördüncü sırada yer almak üzerimde baskı yarattı.

“Aklımda oyunumu oynamam gerektiği yönünde bir şey vardı. İlk 2-3 topta biraz baskı hissediyorum, sonrasında sadece topa odaklanıyorum ve olup bitenler hakkında fazla düşünmüyorum.

“T20'lerde büyük altılıları vurabileceğimi biliyorum, bu yüzden istediğim zaman koşular üretebilirim” dedi.

Bu makalede bahsedilen konular