"Gündemlere Göre Alınan Kararlar": Angelo Matthews eski seçicileri eleştirdi

oKMaDeM

New member
T20I'lere muzaffer bir dönüşün ardından, Sri Lankalı çok yönlü oyuncu Angelo Matthews, kendisini beyaz top kriket düzeninin dışına iten “gündeme dayalı” kararlar aldıkları için Pramodya Wickramasinghe başkanlığındaki önceki seçiciler grubuna bir atış yaptı. . Geri dönen Angelo Matthews'un çok yönlü performansı, Sri Lanka'nın Pazar gecesi Colombo'da düzenlenen üç maçlık serinin ilk T20I'sinde Zimbabve'ye karşı yenilginin pençesinden üç kalelik bir galibiyet almasına yardımcı oldu. 144 koşuluk kovalamaca sırasında Lanka'yı sorunlu sulardan çıkarmak için yenilmez bir 46* skoru elde etmekle kalmadı, onları 83/6'dan kaldırdı, aynı zamanda yeni topu aldı ve iki overda 13 tur attı.

2021'den bu yana kırmızı top uzmanı olarak oynayan Matthews, geçen yıl ICC Kriket Dünya Kupası öncesinde ve bu yıl da 1 Haziran'dan itibaren Batı Hint Adaları/ABD'de düzenlenecek ICC T20 Dünya Kupası öncesinde T20I'lerde ODI'lere geri döndü. .

Taraftarlar Matthews'un T20I kriket ve bowlingde de daha sık oynadığını görmeyi bekleyebilirler. Matthews, eski seçicilere saldırırken aynı zamanda eski vurucu ve takım arkadaşı Upul Tharanga'nın başkanlığında yeni kurulacak bir seçim panelinin T20I planlarında olduğunu da söyledi.

“Son iki Lanka Premier Ligi (LPL) sezonunda iyi vuruş yaptım ve bowling oynadım, ancak ne yazık ki T20 Dünya Kupası'na seçilmedim ve bunun için bana gerekçeler sunulmadı. ESPNCricinfo'nun aktardığına göre Matthews, “Gündemlerde bu tür şeyler olabilir; Şampiyonlar Kupası'na bile hak kazanmadık” dedi.

“Fakat inanıyorum ki, tüm kalbinizle antrenman yapıp oynarsanız, kendinize performans gösterebileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Son birkaç yıldır çabalarımı sürdürdüm. Sanırım bir süre daha oynayabilirim. ” ekledi.

Matthews'un bowlingi yıl boyunca tartışma konusu oldu. Çok yönlü oyuncu, 2007-14 yılları arasında Sri Lanka'nın en iyi beyaz top takımlarının bir parçasıyken, özellikle T20I'lerde güç oyunlarında sık sık bowling oynuyordu. Ancak yıllar içinde yaşanan bazı sakatlıklar onun bowling oyuncusu olarak ilerlemesini sekteye uğrattı. Sık sık uzman bir vurucu olarak oynamak zorunda kaldı.

Son zamanlarda Matthews, keyif aldığı bir rol olan, topla bazı sessiz ve ekonomik hamleler yapıyor. Usta oyuncu, T20 Dünya Kupası hakkında seçim kuruluyla harika görüşmeler yaptığını ve kendisinin Batı Hint Adaları'na ve ABD'ye gitmesini ve vuruşunun yanı sıra biraz daha bowling oynamasını istediklerini söyledi.

“Benimle ve yeni seçicilerle iletişimimiz oldukça açık. Bana gelecekle ilgili planlarımın ne olduğunu sordular ve [told me] onların planları da. Çok güzel bir tartışma yaşadık. T20 Dünya Kupası planlarında benim de yer aldığımı ve birkaç atış yapıp yapamayacağımı söylediler. Matthews, 'Takıma herhangi bir şekilde yardımcı olabilirsem kesinlikle' dedim.

“Ben de LPL'de bowling oynuyordum ve beni bowling oynarken gördünüz. [domestic] son zamanlarda da bir günlükler. “Birkaç kez fazla bowling oynayabilirsem, bu takımın dengesine yardımcı olur ve kaptan fazladan vurucu mu yoksa bowling oyuncusu mu oynamak istediğine karar verebilir” diye ekledi.

Dasun Shanaka ile 55 maçlık maç kazandıran ortaklığından bahseden Matthews, “Birlikte vuruş yaptığımızda, Dasun'la birimizin çıkması durumunda bunun gerçekten zor olacağını konuştum. 16'sına veya 17'sine kadar vuruş yaptık ve gerekli oranı ulaşılabilir bir seviyede tuttuk – yaklaşık 10 tur. Sonunda onların en iyi bowling oyuncularının peşine düşmek zorunda kaldık. Bazı hesaplanmış riskler aldık.”

Matthews, “Dasun iyi bir vuruş yaptı ve en önemli vuruşları oynayan kişi, son iki toptan altı top alan Dushmantha Chameera'ydı, yoksa yaptığımız her şey anlamsız olurdu,” diye tamamladı Matthews.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)