Gaziantep’te 15 kişinin saldırdığı genç beyin kanaması geçirdi

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Gaziantep’e, yıllardir yaşadığı Avusturalya’dan üniversite ömrünü tamamlamak için gelen Ömer Albayrak, sınıf arkadaşıyla yaşadığı tartışmanın akabinde mevt tehditleri almaya başladı.

15 KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADI

2 gün evvel imtihan çıkışı arkadaşlarıyla birlikte gittiği kafede 15 kişilik bir kümenin saldırısına uğrayan Albayrak, mevtten döndü.

O ANLAR KAMERADA

Endişe dolu anlar kafenin güvenlik kamerasına yansırken eli sopalı ve bıçaklı 15 kişi, Albayrak’ı feci biçimde darbetti.

BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Başına aldığı darbelerden dolayı beyin kanaması geçiren Albayrak, Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Bir gece ağır bakımda kalan Albayrak, hayati tehlikeyi sevk edildiği özel hastanede atlattı.

“BU ADAMLARIN CEZA ALMASI İÇİN ÖLMEM Mİ GEREKİYOR”

Zanlıların dışarda olmasından dolayı hala tedirginlik yaşadığını söyleyen Ömer Albayrak, “Ben mevtten döndüm. Emniyet olayın peşinde. Bu erkeklerin ceza alması için illa ki ölmem mi gerekiyor?” tabirlerini kullandı.

“KAAN’IN SELAMINI GETİRDİK”

Başta kelamlı olarak taciz edildiğini aktaran Albayrak, “ondan sonrasındasında aracımın önünü kesip taciz ettiler. Ben bunlar hakkında şikayetçi oldum. Arkadaşlarımla imtihandan daha sonra bir şeyler yemek için kafeye oturduk. Bir kişi gelip konuşmak için beni dışarıya çağırdı. Dışarıya çıkarken karşıdan sopalı bıçaklı bireyler geldiğini gördüm. Geriye döndüğümde de ardımda da bir o kadar kişi vardı. Bir kişi bana ‘Korkma korkma sana Kaan’ın selamını getirdik’ dedi.

“ARAYA GİRENLERE BIÇAK ÇEKTİLER”

daha sonrasında vurmaya başladılar. Ben istikrarımı kaybedip yere düştüm. Sopalarla üzerime çöktüler. Ortaya girmek isteyenlere de bıçak çektiler. Beyin kanaması geçirmişim. Karaciğerimde kesikler oluşmuş. Şuurumu ve şuurumu kaybettim aslına bakarsan. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Çok şükür yinelamadı. Bir gece ağır bakımda kaldım. Hayati tehlikeyi yeni atlattım. Ben hala tedirginim zira bu adamlar hala dışardalar.” tabirlerini kullandı.

“BENDEN HARAÇ İSTEDİLER”

Atağın aslının bir buçuk ay öncesine dayandığını sav eden Albayrak’ın ağabeyi Gazi Albayrak ise olaya Nahit Ürkmez ismindeki kişinin de müdahil olduğunu söylemiş oldu.

Kendisinden haraç istenildiğini ileri süren Albayrak, “Kardeşimle sınıf arkadaşı Kaan’ın içindeki tartışmadan daha sonra ofisime gelip ‘Bu olayı sulh edelim’ dedi. Benden sulh ortasında haraç ismini taşıyan bir ödeme istediler. Bu şahsın telefonlarıma çıkmadım. Beni tekraren arayıp tehdit bildirisi attı. Bu yaşanan olayın azmettiricisi de odur. Emniyet mensupları da bu tarafta ilerliyor. Şahıslar tespit edilmeye başlandı. Biz adalet güveniyoruz. İnşallah gerekli cezayı alacaklar.” biçiminde konuştu.

YAKALAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Atağın akabinde çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, güvenlik kamera manzaralarını incelemeye aldı. Saldırganların kimliğini imajlardan tespit eden takımların, zanlıları yakalama çalışması sürüyor.