Ferdi Tayfur’un kızının nafaka davası sonuçlandı

Karbulut

Member
Davayı kısmen kabul eden mahkeme, Taner Şafak’ın 4 yaşındaki çocuğu için ödediği aylık bin dolarlık nafakanın Türk lirasına uyarlanarak, 6 bin 500 lira bulunmasına hükmetti.

Mahkeme, Şafak’ın çocuk için nafakaya ek olarak ödenmeye başlanacak olan aylık 500 doların kaldırılması talebini ise reddetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Müzikçi Ferdi Tayfur ile oyuncu Necla Nazırın tek çocuğu olan müzisyen Tuğçe Tayfur kendisi üzere müzisyen olan 7 yıllık eşi Taner Şafak ile 2019 yılında boşandı. Taner Şafak, mahkemeye başvurarak, çocuğu için ödediği aylık bin Dolar iştirak nafakasının 2 bin liraya indirilmesini talep etti. Şafak mahkemeye sunduğu dilekçede, “Koronavirüs salgını niçiniyle işlerim berbata gitti ve evlilik hazırlığı içerisinde olduğum için nafakayı ödemekte kuvvetlik çekiyorum” dedi.

TANER ‘BOŞANALIM’ DEDİ

Hürriyet’te Özge Eğrikar’ın aktardığına nazaran Tuğçe Tayfur, boşanma sonucunı nasıl aldıklarını canlı yayında anlatmıştı:

“Biz Taner ile 20’li yaşlarımızın fazlasını birlikte geçirdik. Büyüdükçe tahminen fikirlerimiz değişti. bu biçimde bir karar aldık. Efe’nin de yıpranmaması ismine. Vakit ne gösterir bilmiyorum lakin şuan bu biçimde bir karar ortasındayız. Taner’in 6 ay Amerika’da olmasının tesiri olmadı. Biz bu duruma fikir ayrılığı diyelim…”

“7 yıl daha sonra 1 gün ortasında olan bir şey değil bu. Evlendiğimizde küçüktük. 4 yıl daha sonra Efe oldu. 7. yılda ayrılık sonucu aldık. Tahminen çocuk olmasaydı bir biçimde zorlardık. Çocuk olduğu için onun gergin bir ortamda büyümesi yerine, daha sakin bir ortamda büyümesini seçtik. Boşanmamızın hiç bir şeyle alakası yok. Bu büsbütün benim ve onun hissettikleriyle alakalı…”

“Hem Taner’in ailesiyle birebir vakitte kendi ailemle konuştuk. Biz ayrılsak da Taner, Efe ve ben aileyiz. Benim ailem de onun ailesi de üzgünler. Annem babam ‘gerekiyorsa oturup konuşalım’ dediler. Olmuyorsa olmuyor, yapacak bir şey yok.”

“Boşanma sonucu vakte yayılmış bir müddetç. Biz severek, aşık olarak evlendik. Birbirimizi evlilik içine tanıdık. Dilekçedeki tabirleri gazeteden öğrendim. Diyecek bir şeyim yok. O denli dediyse, öyledir. Ben eşimi seviyorum, oğlumun babasıdır. Tahminen de hürmetimizi kaybetmemek için bu sonucu aldık. ‘Boşanalım’ sözünü Taner söylemiş oldu. Değerli olan Efe’nin bu durumdan en az hasarla ayrılması. Boşanma sonucunı aldığımız an, babamı arayıp söylemiş oldum. Babam bana ‘Kafanı dinle, olmuşla ölmüşe deva yok. bu biçimdesi sizin için daha güzelse bu biçimde olsun. Çocuğuna bak, işine bak’ dedi.”