Eskişehir’de kediyi öldürüp mama ve su kabının yanına bıraktılar

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Eskişehir’de Tarihi Odunpazarı Konutları Bölgesi’ndeki Çürükhoca Sokağı üzerinde esnafın beslediği bir sokak kedisi vardı.

Kedi öldürülüp esnafın koymuş olduğu mama ve su kabının olduğu yere bırakıldı.

Esnafın polise haber vermesiyle birlikte olay yerine gelen takımlar inceleme başlattı.

Tetkikler kapsamında polis grupları mevzuyla ilgili güvenlik kamerası imajlarını inceleme altına aldı.

KARIN BÖLGESİ YARILMIŞ biçimde BULUNDU

Karın bölgesi yarılan ve iç organları dışarda bir vaziyette cansız yatan kedinin üzeri kapatıldı.

Turistlerin ağır bir biçimde bulunduğu sokakta vakit zaman berbat kokular duyuldu. Oradan geçen turistlerin olay yerini meraklı gözlerle incelediği görüldü. Sokağa gelen belediye takımları meyyit kediyi bulunduğu noktadan kaldırdı.

Öte yandan, kaldırılan kedi ölüsünün akabinde öteki sokak kedilerinin mama ve suya dokunmadan yalnızca kedinin yattığı yeri uzun müddet koklaması dikkatlerden kaçmadı.

”BAZI ESNAFLAR KEDİLERİMİ RAHATSIZ EDİYORDU”

Sokak üzerinde dükkanı bulunan esnaf Yasemin Dönertaş, bulduğu kedi cesedinden duyduğu üzüntüyü lisana getirdi. Kedinin öteki bir yerde öldürülüp sokağa getirildiğini sav eden Dönertaş, rastgele bir iki hayvan içinde oluşabilecek bir hengamede mama ve su kaplarının ziyan nazaranceğini söz etti.

Yasemin Dönertaş, “Birkaç gündür, kimi esnaflar tarafınca benim kedilerimi rahatsız ediliyor. Yaklaşık 10 gün evvel uyardım ancak bir daha mama yiyen kedileri daima taciz ettiler, su ile kovaladılar. Ben epeyce üzgünüm sabah yoldan geçen birileri ‘kedi epey kötü’ söylemiş olduğini duydum. Camdan baktığımda kedi hareketsiz bir halde orada yatıyordu.

”GEREKLİ ŞİKAYETLERİMİZİ YAPTIK”

Köpekle kedinin boğuşması hayli farklıdır. Kedi kendini savunur. Mama kabında bir tane dökülme yok, kan yok, hiç bir şey yok. Bağırsakları çıkartılıp buraya bırakılmış. Ben söyleyecek hiç bir şey bulamıyorum. Gerekli şikayetlerimizi yaptık, muhtemelen sonuçlar çıkar.

”KİM YAPTIYSA CEZASINI ÇEKSİN İSTİYORUM”

Kim yaptıysa cezasını çeksin istiyorum. Ben konutumda de kedi bakıyorum, sokaktaki kedilere de bakıyorum. Bulduğumuzu sahiplendiriyoruz. Bu hayvan küçücük, ağzı yok lisanı yok. Yedirirsen yiyecek, vermiyorsan yemeyecek. Bari ziyan verme” diye konuşarak durumdan duyduğu rahatsızlığı ve üzüntüyü lisana getirdi.