Erling Haaland, Premier Lig Oyuncusu ve Genç Oyuncu Ödüllerini Aldı

oKMaDeM

New member
Erling Haaland’ın dosya fotoğrafı.© AFP

Erling Haaland, Cumartesi günü hem Premier Lig oyuncusu hem de yılın genç futbolcusu ödüllerini aynı sezonda kazanan ilk erkek oldu. 22 yaşındaki oyuncu, Manchester City’nin şampiyonluğu korumasına yardımcı olmak için tek bir sezonda 36 golle yeni bir Premier Lig rekoru kırmak için sadece 35 maça çıktı. Haaland, City’den yaptığı açıklamada, “Aynı sezonda her iki ödülü de kazanan ilk oyuncu olmaktan onur duyuyorum – bana oy veren herkese teşekkür ederim” dedi.

“Premier Lig’de inanılmaz bir ilk sezon oldu ve geçen hafta sonu Etihad’da taraftarlarımızın önünde kupayı kaldırmak benim için çok özel bir andı.”

Bu hafta futbol yazarları tarafından yılın futbolcusu seçilen Norveçli oyuncu, City’nin üç sayıya yaklaşmasıyla tüm müsabakalarda 52 gol kaydetti.

Pep Guardiola’nın adamları önümüzdeki ay FA Cup finalinde Manchester United ve Şampiyonlar Ligi finalinde Inter Milan ile karşılaşacak.

Haaland, “Bu ödüller, sahada performans göstermeme yardımcı olan harika takım arkadaşlarım, menajerim ve kulüpteki tüm personel olmasaydı mümkün olmazdı.”

Şimdi önümüzde iki final daha var ve sezonu güçlü bir şekilde bitirmek istiyoruz” dedi.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular