Erdoğan amaç almıştı.. Jet cevap

kunteper

Member
DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik ”Kendine paye çıkarmaya çalışanlar yok değil. Ya sen kimsin. İmzayı atan kim sen kimsin” kelamlarına karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir aktiflikte DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ı maksat almış; Erdoğan, ”Biz geçmişte bunu yaptık mı? Faizi 4,6’ya indirdik. Enflasyon 6,2’ye geldi. Bunu biz başardık, birileri değil. Bu sonucun üzerinden kendine paye çıkarmaya çalışanlar yok değil. Ya sen kimsin. İmzayı atan kim sen kimsin. 6 sıfırı TL’den çıkaran bu Başbakan. Sen kimsin ya. Burada Başbakan olur vermedikten daha sonra sen ne yapabilirsin ya. TV ekranlarında “ben yaptım, iktisat bakanıydım”. Buna inananlar, aldananlar yok değil, var. Bütün bunların hepsi yoluna giriyor. Benim milletim aklı selim sahibidir” tabirlerini kullanmıştı.

BABACAN’DAN JET YANIT

Erdoğan’ın kelamlarına Ali Babacan’dan cevap gecikmedi.

“Tam 4 yıldır bu ülkeyi tek imzayla yöneten siz değil misiniz? Şu anda seçime kadar tam yetkili bir daha siz değil misiniz? Sizsiniz” diyen Babacan, ”Tek imzayla aklınıza gelen her şeyi yapabiliyor musunuz? Madem keramet imzada. Şöyle bir imza atın da şu enflasyonu bir düşürüverin. 4 yıldır niçin patlattınız bu enflasyonu? Fiyakalı bir imza atın da hayat pahalılığını bitiriverin bakalım” tabirlerini kullandı.