Erdoğan: Altılı Masa’yı devirmeye hazır mısınız?

kunteper

Member
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda Sakarya Acil Durum Hastanesi, büyükşehir yatırımları ve eğitim yatırımları ile imali tamamlanan başka projelerin toplu açılış merasiminde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasında Altılı Masa’ya ait “Birileri ülkeyi yönetmeyi, kurdukları masaya oturtmayı, güya kapalı ortaklarını yönetim etmekle karıştırıyor. Vesayet tetikçiliği, darbe destekçiliği ile kendilerine emanet eden kurumları batırmakla karıştırıyor. Altılı Masa’yı gerektiği biçimde millet olarak devirmeye hazır mısınız?” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söylemiş oldu:

BUNLARDAN BİR ŞEY ÇIKAR MI?: “Biz birileri üzere yarısı palavra, yarısı yanlış, bir kısmı da iftiradan ibaret boş laflarla milletimizin vaktini heba etmiyoruz. Eserlerimizle, hizmetlerimizle, projelerimizle, yatırımlarımızla konuşuyoruz. 2023’te bir kere ülkemizi eserlerimizle şenlendirdiğini, kimin yerlerinde yeller estiğini bakılırsaceğiz. Artık malum bir Altılı Masa’ları var. Bu Altılı Masa’dan bir şey çıkar mı? Her görüşmede yalnızca bir daha sonraki toplantıyı kimin konutunda yapacaklar onu konuşuyorlar. Birileri ülkeyi yönetmeyi, kurdukları masaya oturtmayı, güya bâtın ortaklarını yönetim etmekle karıştırıyor. Vesayet tetikçiliği, darbe destekçiliği ile kendilerine emanet eden kurumları batırmakla karıştırıyor.

ALTILI MASA’YI DEVİRMEYE HAZIR MISINIZ?: Dış siyasetin en son tırmandığı nokta gördünüz. BM Genel Şurası’nda dünyaya hitap ettik mi? BM’nin karşısına Türkevi’ni diktik mi? Allah’a hamdolsun. Artık BM’nin çabucak karşısında bizim binamız var. Bütün çalışmalarımızı oradan yürütüyoruz. Bunların ülkenin ve milletin rastgele kasvetinin tahliline dair vaadini, teklifini, tahlilini duyamazsınız. O denli bir sıkıntıları, kapasiteleri, hazırlıkları yok. Bütün umutlarını global krizin ekonomimizdeki tesirlerine ve iftira kampanyalarına bağlamış durumdalar. Kendi emeği, çabası, alın teri olmayan işlere bel bağlayarak iktidar üyesi bakılırsanleri sandıkta sizlerin bir kere daha uyandıracağınıza inanıyorum. Altılı Masa’yı gerektiği biçimde millet olarak devirmeye hazır mısınız? Şu anda bunu bu meydan söylüyor. O denli eskisi üzere siyasi ve toplum mühendisliği oyunlarla istikameti belirlenecek ülke olmadığını bunlara daima bir arada göstereceğiz.” (HABER MERKEZİ)