“En azından Altılıyı Deneyin”: Eski Hindistan Yıldızı, Hardik Pandya'nın Batting vs Sunrisers Haydarabad'ından 'Sinirlendi'

oKMaDeM

New member
Çarşamba günü Mumbai Indians ve Sunrisers Hyderabad arasındaki IPL 2024 maçı, iki taraf arasında atılan toplam 523 koşuyla gerçek bir koşu şenliğine dönüştü. Sunrisers Haydarabad, toplam 277/3 sayı atarak yıkıcı bir formdaydı ve buna yanıt olarak Mumbai Kızılderilileri iyi kriket oynadı ancak 31 sayı geride kaldı. Maçta birçok iyi vuruş performansı olsa da eski Hindistan yıldızı Manoj Tiwary, MI kaptanı Hardik Pandya'nın performansından hayal kırıklığına uğradı. Analizinde Tiwari, Hardik gibi 'büyük vuruş yapan bir oyuncunun' daha fazla büyük şut aramasını beklediğini ve hedefin bu kadar yüksek olduğu bir maçta 120'lik vuruş oranının kendisine hiçbir fayda sağlamadığını söyledi.

“MI vurucularının vuruş oranına bakarsanız… Hardik Pandya büyük vuruş yapan bir oyuncu ama sadece 120 vuruş yaptı. Evet, o zamanlar bowling iyiydi ama beni rahatsız eden şeylerden biri de attığı şutlardı. uzunluğun arkasına çarptı. Tiwary, Cricbuzz'a “Şutları yerden yere vuruyordu” dedi.

“Genelde talep oranı 14-15 olduğunda ve bu kadar büyük bir oyuncunuz varsa, onun en azından altıyı denemesini istersiniz. Bir veya iki, hatta dörtlü almaya çalışmak durumun gereği değildi. Bu beni rahatsız etti. Bu da onun iyi durumda olmadığını gösteriyor. Son maça iyi başladı ama oyundan atıldı. “Birçok kez takımı kurtardığını gördük” diye ekledi.

Bu arada maç sonrası sunumda konuşan Pandya, Haydarabad'daki Rajiv Gandhi Uluslararası Stadyumu'ndaki kalenin 'iyi' olduğunu söyledi.

'Genç bowling atağı' yaşadıklarını ve Haydarabad merkezli takıma karşı aldıkları 31 sayılık yenilgiden ders alacaklarını kabul etti. MI kaptanı, Proteas'ın tempo oyuncusu Kwena Maphaka'ya övgüler yağdırdı ve oyunda 'harika' olduğunu söyledi.

“Pek sayılmaz (SRH'nin kura atışında 277 sayı atacağını düşünmüştüm). Wicket iyiydi, ne kadar kötü ya da iyi bowling oynarsanız oynayın, eğer rakip bu kadar gol atmak zorundaysa, iyi vuruş yapmışlardı. Onlar (bowling oyuncuları) iyiydiler, Dışarısı zordu, neredeyse 500 koşu atıldı ve küçük kapı vuruculara yardım ediyordu, orada burada birkaç şey yapabilirdik ama bunu söyledikten sonra genç bir bowling atağımız var ve öğreneceğiz. Bunu birçok kez kalabalığa karıştığınızda, fazlalıkları tamamlamak için zamana ihtiyacınız olacak. Herkes (vurucu) iyi görünüyordu ve biz işleri yoluna koymamız an meselesiydi. O (Kwena Maphaka) muhteşemdi, ilk maçına çıkıyordu. Pandya, oyun sırasında bunaldığını ve iyi durumda olduğunu, becerilerini desteklediğini, sadece biraz oyun zamanına ihtiyacı olduğunu söyledi.

(ANI girişleriyle)

Bu makalede bahsedilen konular