Elena Rybakina Fransa Açık Çeyrek Finalinde Elendi

oKMaDeM

New member
Kazakistanlı Elena Rybakina, 2024 Fransa Açık'tan elendikten sonra.© AFP

İtalyan Jasmine Paolini, Çarşamba günü Fransa Açık'ta dördüncü seribaşı Elena Rybakina'yı 6-2, 4-6, 6-4'lük setlerle mağlup ederek ilk Grand Slam yarı finaline ulaştı. 12. sırada yer alan Paolini, 28 yaşında kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyor ve finalde yer almak için iki kez Avustralya Açık şampiyonu Aryna Sabalenka veya 17 yaşındaki Mirra Andreeva ile karşılaşacak. Bu yıla kadar hiçbir Grand Slam'de ikinci turu geçemeyen Paolini, “Bu inanılmaz bir duygu” dedi.

İkinci sette servisinde 5-3 öne geçerek iki puan elde etti ancak eski Wimbledon şampiyonu Rybakina'nın maçı bir sonuç setine taşımak için toparlanmasının ardından yeniden toparlanmak zorunda kaldı.

“Gerçekten zorlu bir maçtı. İkinci sette biraz fazla duygusaldım.

“Kendi kendime 'Tamam, bu güzel' dedim. O (Rybakina) harika bir şampiyon ve bu mümkün. Her topa vurmaya çalıştım ve işe yaradı, buradayım.”

Ocak ayında Avustralya Açık'ta dördüncü tura çıkmadan önce 16 Grand Slam maçında toplam dört maç kazanmıştı.

Şimdi Fransa Açık üyesi Francesca Schiavone'yi taklit etme yolundaki beklenmedik arayışında iki galibiyet uzakta.

Paolini'nin zaferi aynı zamanda Açık dönemde ilk kez aynı Grand Slam'de hem tek erkeklerde hem de kadınlarda yarı finalde İtalyan oyuncuların yer alacağı anlamına geliyor.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

Bu makalede bahsedilen konular

Elena Rybakina
Aryna Sabalenka
tenis

Fransa Açık 2024