DEVA’lı Ekmen’den UYGUN Partili Yılmaz’a sert reaksiyon

kunteper

Member
İYİ Parti İktisat Siyasetleri Lideri Bilge Yılmaz, katıldığı bir Twitter Space odası yayınında açıklamalar yaptı.

CHP ve ÂLÂ Parti içinde pazarlık ve bakanlık kısmının olmadığını söz eden Bilge Yılmaz şunları söylemiş oldu:

“Bu koşullar altında işimiz kolay değil. İktidara tek başımıza gelecek üzere hazırlanıyoruz lakin iktidara tek başımıza gelmeyeceğimizi biliyoruz. Burada bir ittifak olacak. İki büyük üyesi var ittifakın: CHP ve GÜZEL Parti. Partiler içinde yapılmış bir pazarlık ve bakanlık kısmı yok. En azından benim bildiğim yok. Ben genel lider değilim. Genel liderin olduğu toplantılara da katılmıyorum haliyle. Ancak şu ana kadar o denli bir karar yok. Bizim nazaranvimiz partinin kalkınma ve iktisat siyasetlerinde nazaranve biz alacakmışız üzere hazırlanmak. beraberinde öteki partilerin iktisat kurmaylarıyla konuşmuyor değiliz. Kerim (Rota) beyefendiyle de konuşuyorum, DEVA Partisi’nden konuştuğum beşerler var, CHP’den konuştuğumuz arkadaşlar var. Görüşmelerden daha sonra Türkiye’nin en düzgün, liyakatli takımını kurmamız gerekecek.”

“CHP’YLE ANLAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM”

“Ben şahsen iki büyük ortak olarak CHP’yle birlikte anlaşacağımıza inanıyorum. Hakikat takımların bakılırsave geleceğini düşünüyorum. Fakat alışılmış ki tek parti olmasındansa daha güç bir müddetç. Lakin inanın bu biçimde görüşmeler olayın kolay kısmı. Evvel seçimleri kazanalım, gerisi gelir. Doğal seçimler kazanılmadan evvel bu cins bakılırsav paylaşımları olacaktır. Son bilgilerinın ondan sonrasındaki tarihlerde olacağını düşünüyorum.”

Deva Partisi Genel Lider Yardımcısı ise Mehmet Emin Ekmen, Bilge Yılmaz’ın “Altılı Masa’da altı parti tıpkı büyüklükte değil. İki büyük ortak olarak CHP’yle anlaşacağımıza inanıyorum.” biçimindeki kelamlarını alıntılayarak, “bu biçimde size iyi olsun diyelim Bilge bey” dedi.

Odatv.com