Burcu Biricik bekaret testi sahnesiyle ilgili birinci kere konuştu

Karbulut

Member
Camdaki Kız dizisinde rol alan Burcu Biricik, dizide eleştirilen bekaret testi sahnesiyle ilgili konuştu. Biricik, Youtube’de yayınlanan Teras Noir programına katıldı. Biricik, katıldığı programda şu açıklamayı yaptı:
“Bekaret sahnesine gelen reaksiyonlara katıldığım noktalar var. Ancak bunları konuşmak ve tartışmak hoş bir şey. Zira artık bunları bıraktık. Ben artık bundan daha sonra oynamak istediğim şeylerde diğer bayanlar görmek istiyorum.”

Dizide Burcu Biricik’in oynadığı Nalan karakteri annesi Feride tarafınca zorla jinekoloğa gdolayıldü. Annesinin isteği üzerine ‘bekaret’ testine giren Nalan’ın çocukluğunda da birebir durumu yaşadığı söz edildi. Dizinin yayınlanmasının akabinde birfazlaca kullanıcı tenkitlerde bulundu. Bekaret testinin bayanları metalaştırdığını lisana getiren kullanıcılar eril lisanın bir daha üretildiğini söylemiş oldu.

Haber Küresel’in haberine nazaran; Burcu Biricik’in bu açıklamasının akabinde akıllara İsmini Feriha Koydum dizisinde emsal bir sahnede rol almayı reddeden ve sahneyi senaryodan kaldırtan Hazal Kaya toplumsal medyada gündeme geldi. Kaya “bunu normalize etmemek için oynamam” dedi.