“Bu Ee Sala Kupası Namdu”: RCB Kaptanı Smriti Mandhana'nın WPL 2024 Şampiyonluk Zaferi Sonrası Duygusal Açıklaması

oKMaDeM

New member
Royal Challengers Bangalore kaptanı Smriti Mandhana, geçen yıl Kadınlar Premier Ligi'ni kazanamamalarının ardından yönetimden sağlam destek aldığını ve bunun Pazar günü şampiyonluğu kaldırmalarında büyük bir ilerleme kaydettiğini söyledi. Takımının Delhi Capitals'ı sekiz kaleyle yenerek şampiyonluğu elde ettiği 2023 kampanyasının “bize birçok şey öğrettiğini” söyledi. RCB'nin coşkulu ekibi bununla erkek takımının 16 yıldır yapamadığını başardı ve Mandhana, sadık hayran kitlesine her zaman tarafı destekledikleri için teşekkür etti. “Geçen yıl bize bir oyuncu olarak, bir kaptan olarak ve bir takım olarak birçok şey öğretti. Yönetim, sezon sonrasındaki değerlendirme sırasında bana destek verme şekli… çok şey yaşadılar ve büyük bir beğeni topladılar (bunun için) onlar),” dedi Mandhana sunumda.

Şampiyonluk zaferiyle ilgili olarak şöyle dedi: “Bu duygu henüz yerleşmedi, belki zaman alabilir. Benim için çok fazla ifadeyle ortaya çıkmak zor. Söylemek istediğim tek şey grupla gurur duyduğum.

“İnişler ve çıkışlar yaşadık ama onlar buna takılıp kaldılar ve çizgiyi geçme şeklimiz (bu gece) muhteşemdi. Bangalore ayağımız gerçekten iyiydi. İki zorlu mağlubiyet yaşadık (Delhi'de). konuştuğumuz şey buydu.

“Son lig maçımız çeyrek gibiydi, ardından yarı final ve ardından final. Bu tür turnuvalarda doğru zamanda zirveye çıkmanız gerekiyor.” Shreyanka Patil (4/12) ve Sophie Molineux'den (3/20) oluşan spin çifti, RCB'nin DC'yi 113 sayıyla mağlup etmesine yardımcı oldu ve ardından tılsımlı kaptan Mandhana (31), Sophie Devine (32) ve Elysse Perry (35 yok) onları evde üç topla gördüm.

Royal Challengers, 19.3 overda ikide 115 yaptı; bu zorlu final bitişinden çok daha kolay bir zaferdi.

Mandhana ekledi, “Onların (yönetim) bu kupayı alması harika bir şey. Kupayı kazanan tek kişi ben değilim, takım kazandı. RCB'nin bir franchise olarak kazanması gerçekten çok önemli. özel.

“Bu galibiyet kesinlikle belki de ilk beşten biri. Bir Dünya Kupası (galibiyeti) bunun üstüne çıkar. En sadık hayran kitlesi olan tüm RCB hayranlarına bir mesajım var. Onların desteği olmasaydı hiçbir şey mümkün olamazdı. Ee Sala Cup Namde (Kupa bu sefer bizim olacak) her zaman gündeme geliyor ve şimdi sadece Ee Sala Cup Namdu (Kupa bu sefer bizim) demek istiyorum.” Meg Lanning liderliğindeki DC, WPL 2023'teki ikincilik pozisyonunu iyileştirme şansını kaçırdığı için pişman olacak, ancak o gün takımının geride kaldığını itiraf etti.

Lanning, “Bunu bu gece başaramamak hayal kırıklığı yarattı. Turnuva boyunca iyi bir kriket oynadık. Ancak mesele o gün iyi oynamamamızdı. RCB'yi tebrik ederiz, bizi geride bıraktılar. Ancak tüm süreç boyunca gösterdiğimiz çabalardan gurur duyabiliriz. Vuruşları çöktüğünde şunları söyledi, “Genelde olduğu gibi her şey nispeten hızlı oldu. Çılgın şeyler oluyor ve her maç birbirine oldukça yakındı. Hiçbir zaman dinlenip her şeyin kontrol altında olduğunu düşünemezsiniz çünkü o kadar çok şey var ki.” birçok iyi takım.

“Onlar (RCB) galibiyeti hak ettiler.”

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu makalede bahsedilen konular