Boksör Nikhat Zareen Dünya Şampiyonu Olma Yolculuğunu Anlatıyor

oKMaDeM

New member
Nikhat Zareen iş başında© ANI

2022 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları ve 2023 Dünya Şampiyonası'nda Altın madalya kazanan Nikhat Zareen, JioCinema'nın 'Get Set Gold' programında Dinesh Karthik ile konuştu. 2019 Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı kazanma mücadelesini anlattı ve Olimpiyatlara ilk kez katılacağı Paris 2024 için duyduğu heyecanı paylaştı. Bu bölümde Zareen, profesyonel bir boksör olarak yolculuğunu ve 2019 Dünya Şampiyonası'nda 51 kg kategorisi için aynı müsabakanın tüm kategorilerde yapılacağı söylendikten sonra hiçbir deneme yapılmadığını nasıl öğrendiğini anlattı.

“(2019) Dünya Şampiyonası'nda tüm sıklet kategorilerinde denemeler yapılması gerekiyordu. Hatta bir gün önce gruba mesaj bile atmıştım: 'Yarın bir maçım varsa, bana kilomu vermem gerekip gerekmediğini söyleyebilir misiniz? Yarın?' ama kimse cevap vermedi, o gece aç uyudum, sabah erkenden kalkıp zayıflamam gerekiyordu. Kilo vermeye gittiğimde seçici kurul geldi ve bana 51 kilo için maç olmadığını söyledi. ”

İki kez Dünya Şampiyonu olan oyuncu, küçümsemeden sonraki duygularını ve Ürdün'deki Asya Olimpiyat Elemeleri'nde Hindistan'ın temsilcisi olma denemesini kazanmak için sesini nasıl yükselttiğini paylaştı.

“Kendimi incinmiş, üzgün ve cesaretim kırılmış hissettim. O zamanlar çok duygusaldım. Sonra, deneyin neden sadece bu sıklet kategorisinde yapılmadığını sesimi yükselttim. Sosyal medyayı dolaşmak zorunda kaldım. Ayrıca bir de şunu yazdım: Sonunda duruşma gerçekleşti. Sonunda maçı kaybettiğim için mutluydum ama her zaman söylediğim gibi benim için mesele kazanmak ya da kaybetmek değil. O zamandan beri arkama bakmadım, gözlerim Paris 2024'te. Ben de 2022'de Dünya Şampiyonu oldum.”

Zareen, Karthik'le tartışırken, boksörün Olimpiyat sahnesinde Hindistan'ı temsil etmeyi sabırsızlıkla beklediği Paris 2024'e yakında katılacağından bahsetti.

“Bu benim ilk olimpiyatlarım. Elbette olimpiyatlar için çok heyecanlıyım ve benden çok fazla beklenti olacak. Ama bu beklentiyi motivasyon olarak alacağım ve kendimi ringin içine iteceğim. Bu beklenti bir yük değil, her zaman Hindistan'ı Olimpiyatlarda temsil etmenin hayalini kurdum ve bunu bir lütuf olarak kabul edeceğim.”

Kendisi, Paris 2024'e katılma hakkı kazanan altı Hintli boksör arasında yer alıyor. Zareen, birçok sıklet kategorisinde kazandığı zaferlerle dikkat çeken muhteşem bir spor kariyerine sahip. 2022'de Flyweight kategorisinde zafere ulaşarak ve 2023'te Light Flyweight kategorisinde zafere ulaşarak iki Dünya Şampiyonası Altın madalyası elde etti. Etkileyici kariyer grafiğine ek olarak, 2022 Commonwealth Oyunlarında Altın madalya ve 2022 Asya Oyunlarında Bronz madalya elde etti. spor dünyasında müthiş bir güç olarak statüsünü sağlamlaştırıyor.

(Başlık hariç bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve bir basın bülteninden yayınlanmıştır)

Bu makalede bahsedilen konular