Başkan Vekili Shah Khawar, Pakistan'ın Saha Performansının PCB'deki Sık Değişikliklerden Etkilenmediğini İddia Ediyor

oKMaDeM

New member

Pakistan Kriket Kurulu'nun (PCB) yeni atanan başkan vekili Shah Khawar Cuma günü yaptığı açıklamada, kurulda sık sık yapılan değişikliklerin, milli takımın son bir yılda sahadaki kötü performanslarından sorumlu olmadığını söyledi. Cuma günü medyaya seslenen Khawar, takımın ortalamanın altında performans göstermesinin başka birçok nedeni olduğunu ileri sürdü. “Son bir yılda yönetim kurulunda yapılan değişikliklerin takımı etkilediğini düşünmüyorum. Küçük bir neden olabilir ama başka faktörler de var ve yeni yönetim kurulu oluşturulduktan ve yeni başkan görevi devraldıktan sonra, bu konuyu araştıracağız” dedi.

Khawar ayrıca kriket kurulunun işlerine hükümetin herhangi bir müdahalesi olmadığı konusunda ısrar etti.

“İller arası koordinasyon bakanlığının veya hükümetin kriket işlerine müdahale ettiği veya karar aldığı yönünde yanlış bir izlenim var” dedi.

“Kurulun baş patronu, kendisine verilen ve PCB tüzüğünde belirtilen yetkilere göre kararlar almıştır ve bunu yapmaya yetkilidir” diye ekledi.

Khawar, kurulun bağımsız bir organ olarak kaldığını ve bu şekilde çalıştığını belirterek, yeni yönetim kurulu oluşturulduktan sonra normalliğin yeniden sağlanacağını ekledi.

Khawar ayrıca, Pakistan takımının mevcut direktörü Mohammad Hafeez'in, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki son turlarda birçok oyuncunun işe odaklanmak yerine beyaz top liglerindeki sözleşmeleri hakkında daha fazla endişe duyduğunu bildirdiğini de doğruladı.

“Bu, ciddi şekilde düşünülmesi gereken bir konu çünkü oyuncuların mali açıdan sıkıntı yaşamasını istemesek de, onların, özellikle de yönetim kuruluyla sözleşmeli olanların, ilk önceliklerinin her zaman milli takım olması gerektiğini anlamalarını sağlamak da önemli.” dedi.

Khawar, Hafeez'in perşembe günü kendisiyle gayri resmi olarak buluştuğunu ve kendisini bir toplantıya çağırmadığını doğruladı.

“Hafeez yönetim kurulu ofisindeydi ve beni görmek istedi, bu yüzden onunla baş seçici Wahab Riaz ve baş işletme sorumlusu Salman Naseer ile görüştüm ve o da endişelerini bize gayri resmi olarak iletti” dedi.

Khawar, Hafeez'in de üç yıllık sözleşmesini yürürlüğe koymak istediğini ancak karşılığında patronun karar vereceği konusunda bilgilendirildiğini söyledi.

Ayrıca bu ana göreve birini işe almadan önce uygun bir reklam sürecinin izlenmesi gerekiyordu.

“Ayrıca, 15 Aralık'ta sona eren bir aylık sözleşmesi olduğu için yönetim kurulundan gelen bazı aidatlar hakkında da bilgi almak istedi” dedi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

Bu makalede bahsedilen konular