“Başımı belaya sokmak istiyorum”

Karbulut

Member
Oyuncular Nejat İşler ve Erkan Can, YouTube programı “Loş Sohbet”te Caner Özyurtlu’nun konuğu oldu. İki isim programda dikkat çeken tabirler kullandı.

İşler, “Maddi manada garanti altında mısın?” sorusuna, “Çalışırsam evet. İki yeğenim var. Aykırı bir şey olursa diye onlara bir şeyler bırakmak istiyorum. Biraz da o yüzden çalışıyorum. Ben yaşarım bir biçimde. Lüksüm yok zira. Ortada sırada yurtdışına seyahate gidiyorum, o kadar” biçiminde bir cevap verdi.

Uzun mühlet Bodrum’da yaşayan oyuncu, oradaki meskenini kapatıp İstanbul’da bir otele yerleştiğini de deklare etti:

“Eşyalarım kutuların ortasında arkadaşın konutunda duruyor. O da fazlaca fazla değil, iki sandık. Çok eşya edinmedim. Bu bana eksik değil, bilakis özgür hissettiriyor. Bu sonucu vermem de enteresan oldu. Benim eski işim, saklamacı bir iş; kitaptı, plaktı, nesneydi. Konutum depo üzereydi. Ondan kurtuldum. Tasarlayarak yapmadım bunu. Yavaş yavaş ufalmaya başladım. Bir sırt çantasına sığdı her şey en sonunda. Bir şey lazım olursa masraf alırım, ne olacak?”

“BAŞIMI BELAYA SOKMAK İSTİYORUM”

Nejat İşler, direktörlük yapma fikrine nasıl baktığı sorulunca şu biçimde konuştu:

“Her şeyin bir vakti var. Ben hiç hissetmemiştim direktörlüğün vakti geldiğini. Artık şimdi ‘olabilir’ diyorum. Senaryoda yazan laflarla ilgilenmiyorum artık. Benim olmadığım sahnelerle ilgili de bir sürü fikrim oluyor. Üretimle ilgili bir fikrim oluyor örneğin. Bir sürü şeye karışmak istiyor canım. Başımı belaya sokmak istiyorum, o denli söyleyeyim.”

“HAK VERİYORUM”

Erkan Can, Nejat İşler’in minimal hayat üslubunu hakikat bulduğunu söylemiş oldu:

“Hak veriyorum. Daima alıyoruz. Gardıroba bakıyorum, giymediğim o kadar epey şey almışız ki. Almıyorum artık. Aldıklarımın da birçoklarını vereceğim sağa sola.”