Bakan Varank’tan Özgür Özel’e: Biraz beleşçi geldi bana

kunteper

Member
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün Meclis’teki bütçe görüşmelerine TOGG arabası ile geldi.

Meclis çıkışı Bakan Varank’a CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’in teklifi sorulunca, “Özgür Özel biraz beleşçi geldi bana. Arabayı istiyorsa parasını verir alır. Ben o denli yapacağım. Özgür Özel’in de o denli yapması lazım” dedi.

Varank’ın açıklamalarına ise Özel’den karşılık geldi. Özel, “Sayın Varank ayıp ediyor. Ben arabayı kendime istemedim. Milletin meclisine bırak hepimizin TOGG’un tanıtımına katkısı olsun dedim. İktidar vekilleri de yeterli fikir dedi destekledi. Uzatılan eli ittirmek hakikat değil” sözlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütçe görüşmelerine TOGG ile gelmişti. Meclis girişinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Varank, “Muhalefet milletvekilleri Plan Bütçe Komisyonu’nda ‘Madem TOGG var niçin onunla gelmedin’ diye laf attı. Ben de muhalefeti dinledim, TOGG’u buraya getirdim” demişti.

Genel Kurul’daki sunumu öncesinde kelam alan Özgür Özel, Varank’a, TOGG’un Meclis’te kalması gerektiğini söylemiş ve şöyleki konuşmuştu: “Belli ki Sayın Bakan bugün TOGG konuşulsun istiyor. TOGG Meclis’e gelmiş. Ne getirdiyse, millete verilen yetkinin geri alınmayacağı üzere, ikram de geri alınmaz. Onu da Meclis’te bırakın.”

Meclis’e bir şarj ünitesi de koyulmasını öneren Özel, Bakan Varank’a, “TOGG’u gdolayırseniz şanınıza yakışmaz” dedi. Milletvekillerinin aracı test ederek eksikleri konusunda katkı sunabileceğini de söyleyen Özel, “Bu Meclis’e bir elektrikli araç geliyorsa doğrudur, geri giderse ayıptır” tabirlerini kullanmıştı.

Özel’in bu kelamlarına AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de takviye verirken, Bakan Varank, Özel’in talebini gülümseyerek karşılamıştı. (HABER MERKEZİ)