Ateş Altındaki Ten Cadı, Man Utd Hiyerarşisini Kendisine İnanmasını Sağlama Çağrısında Bulundu

oKMaDeM

New member
Erik ten Hag, Manchester United hiyerarşisini Salı günü kendisine sadık kalmaya çağırdı çünkü geçmiş performansı sorunlu kulübü yeniden inşa etmek için doğru adam olduğunu kanıtlıyordu. Ten Hag, Hollandalı patronun geçen sezon United’ı altı yıl aradan sonra ilk kupasına götürmesinin ardından büyük umutlarla başlayan sezona çalkantılı bir başlangıç yapmasının ardından ateş altında. Lig Kupasını kazanan, FA Kupası finaline ulaşan ve Premier Lig’i üçüncü sırada tamamlayan Ten Hag’ın şampiyonluk mücadelesini planlaması bekleniyordu.

Ancak bunun yerine, Cumartesi günü Newcastle’a karşı alınan 1-0’lık hafif yenilgi, United’ın tüm müsabakalarda oynadığı 21 maçtaki 10. yenilgisi oldu ve onları Premier Lig’in ilk dördünün beş puan gerisinde bıraktı.

Çarşamba günü Chelsea’yi konuk edecek United, önümüzdeki hafta gruptaki son maçında Bayern Münih ile karşılaşacak ve Şampiyonlar Ligi’nden elenme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Ten Hag’ın sorunlarına ek olarak, United kadrosunun bir bölümünün onun yoğun antrenmanları ve katı disiplini nedeniyle hayal kırıklığına uğradığına dair haberler ortaya çıktı.

United, raporlara yanıt verme hakkı verilmediği için öfkeliydi.

Ve Ten Hag Salı günü medyayla karşılaştığında kavga ederek ortaya çıktı ve sonunda United’ın sahipleri olan Glazer ailesinin geçen yıl onu işe almakta haklı olduklarını göstereceği konusunda ısrar etti.

“Her yolculukta zor zamanlar olacaktır. Doğru yoldayız” dedi.

“Olmak istediğimiz yere varacağımızı biliyorum. Çünkü… sicilime bakın.

“Nerede olursam olayım, her sezon hedeflerim var, bu yüzden eğer birbirimize bağlı kalırsak, plana ve stratejiye sadık kalırsak, olmak istediğimiz yere varırız.”

– ‘Biz beraberiz’ –
Ten Hag, Ajax’ta gelişip Old Trafford’a taşınmayı hak etmeden önce Go Ahead Eagles ve Utrecht’i yönetmişti.

53 yaşındaki oyuncu, Hollandalı devlerin başında görev yaptığı süre boyunca üç lig şampiyonluğu kazandı ve 2019’da Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükseldi.

United’ın benzer seviyelere geri dönmesi için gerçekçi zaman çerçevesinin ne olduğu sorulduğunda Ten Hag şunları söyledi: “Öncelikle bu kulüpte iki, üç yıl beklediğimizi söyleyemem.

“Bu kulübün amacı, talebi ve standartları da her maçı kazanmanızdır.

“Takımımdan ve oyuncularımdan her maçı kazanmalarını talep ediyorum. Rakibin kim olduğu önemli değil ve buna bağlı kalacağım. Bu bizi geçen yıl çok ileri götürdü.

“Bu zihniyeti değiştirmek istemiyorum çünkü bu kültürde bir düşüşe yol açacak.”

Raporlara rağmen Ten Hag, bir başka kritik haftaya girerken oyuncuların tam desteğine sahip olduğuna inanıyor.

“Ah evet, beni desteklemeyeceklerini hiç düşünmemiştim çünkü eğer diğer durum olsaydı beni Fulham veya Burnley karşısında düşüreceklerini biliyorum” dedi.

“Elbette olumsuzluk hiçbir zaman iyi değildir. Enerjinizi asla öldürmemesine dikkat etmelisiniz.

“Ama umurumda değil çünkü biliyorum ve tüm oyuncular biliyor ki biz dünyanın en büyük kulübüyüz veya en büyük kulüplerden biriyiz, o zaman çok fazla ilgi gördüğünüzü bilirsiniz.

“Bunda birlikteyiz. Orada yalnız olmanıza imkan yok. O teknede birliktesiniz.”

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu makalede bahsedilen konular