Altay’ın yardımcı antrenörü Murat Uluç alanları geri dönüyor

JabbaWorkeZz

Active member
AJANSSPOR HABER

Spor Toto 1’inci Lig takımlarından Altay’da geçen dönemin son kısmından bu yana teknik yönetici Sinan Kaloğlu’nun yardımcı antrenörlüğünü üstüne alan 41 yaşındaki eski futbolcu Murat Uluç, yinedan alanlara geri dönüyor. İşte ayrıntılar…

”Hazırlık maçlarında fazlaca güzel oynadı”

Afyonkarahisar kampının sonunda 40 olan futbolcu sayısını 31’e düşürdüklerini aktaran Kaloğlu, “Yardımcı antrenörlerimizden Murat Uluç hocamızın da bir daha oyuncu olarak lisansı çıktı. Kendisi bizimle bir arada olacak. Hazırlık maçlarında oynattık ve hayli düzgün oynadı. Onun olması bize hem saha içi hem saha dışı güç katacak. Murat hazırlık maçlarında en az 45 dakika oynayabileceğini gösterdi. 45 dakikamız cebimizde. Daha fazlası olur mu ona bakacağız. Fikstürümüze bakıldığında da birinci 8 maç kuvvetli rakiplerle oynayacağız. Hem üstten gelen hem aşağıdan gelen kadrolarla oynayacağız. Biz maç maç gideceğiz. Armamızı yere değdirmemeye çalışacağız. Birinci rakibimiz Yılport Samsunspor epey güçlü ekip. İnanırsak, uğraş edersek futbolda her sonuç var. Taraftarımızın da dayanak ve sabrıyla uygun sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

”Desteğe muhtaçlığımız var”

Kaloğlu, taraftar ve topluluktan sabır ve takviye istediklerini belirterek, “Bu yıl lig hayli kuvvetli olacak. Bizim gayemiz ligde kalmak. Bu ligde kalmak için her puan bizim için kıymetli. Oyuncuların, benim veyönetimimizin takviyeye, morale muhtaçlığı var. Taraftarlarımız her vakit bizi destekledi. Bu dayanağın süreceğine inanıyorum” diye konuştu.