Almanya’da evlat nöbetinde olan anniçin Gara şehidinin ailesine ziyaret

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Almanya’da terör örgütü PKK tarafınca kaçırılan kızı için tek başına evlat nöbetinde bulunan Maide Töremiş Aktaş, Türkiye’ye gelerek Gara şehitlerinden olan Müslüm Altıntaş’ın ailesini ziyaret etti.

Ziyaret daha sonrası açıklamalarda bulunan Aktaş, kızına seslenerek teslim ol çağırısında bulundu.

“KIZIM SENİ ONLARA YEM ETMEYECEĞİM”

Kızı için aksiyonlara devam edeceğini ve kızına seslenerek geri dön daveti yapan Maide Töremiş Aktaş, “Acının lisanı, dini, ırkı yoktur. O yüzden bizim daima birlikte birlik olup bunun Kürdü, Türkü, Lazı yok. Hepimizin birlik olup bize karşı olan insanlara karşı cephe almamız lazım. Birbirimizin yanında olmamız lazım. Bizim bir aile olmamız lazım. Evladı dağa gidip pişman olanlara üzülüyorum. Zira oraya gidip nitekim pişman olanlar var. Geri dönemiyorlar zira infaz ediliyorlar. İnfaz edilmektense bile bile ölmektense bilmeden ölmeyi tercih ediyorlar. Onların başında bu PKK’yı yönetenlerin, başında olanların hepsinin kıyma olmasını istiyorum. Hangi anne baba çocuğunu kurban verir. hiç bir anne baba evladını kurban vermez. Evladını kurban veren anne babanın da aklına şaşarım. Buradan bütün evlatlara sesleniyorum. Diğerlerinin aklıyla oraya buraya savrulduğunuz kâfi. Aklınızı başınıza getirin. Kendiniz düşünün ve kaçış yollarını arayın. Bir an evvel ailelerine geri dönün. Çocuğuma da sesleniyorum. Kızım, seni götüren aptallar benim başka aileler üzere yazgıma razı olup oturacağıma sanmasınlar. hiç bir vakit seni onlara yar etmeyeceğim. Ben yaşadığım sürece seni onlara yar etmemek için elimden geleni yapacağım” dedi.

“birlikte OLMALIYIZ”

Aktaş’a Almanya’dan ziyarete geldiği için teşekkür eden Şevket Altıntaş, “Maide Hanım’a Almanya’dan buraya kadar geldiği için teşekkür ederim. PKK’ya başkaldırdığını göstermek için Gara şehitleri ailelerini ziyaret ediyor. Maide Hanım’ın dediği üzere birlikte olmalıyız. Bu savaşa son vermek için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Bunlar çocuklarımızı kandırıp gdolayıyorlar. Artık şu biçimde bir şeyde var pek söylemiyoruz çocukları kaçırıp gdolayıyorlar geri dönmek istediğinde ailesiyle tehdit ediliyor. Ben 1,5 yıl Diyarbakır’da kaldım. Evlat nöbetinde 200 küsur ailenin ortasında kaldım. Tıpkı şeyleri söylüyorlar. Şöyle bir şey duydum kaçmaya teşebbüs eden rastgele bir tanesi bidon içine temalıyor, içine naylon atılıyor ve o biçimde can veriyor” tabirlerini kullandı.

“BEN KÜRDÜM, BENİM TEK DÜŞMANIM PKK’DIR”

Gara şehitlerinden Müslüm Altıntaş’ın annesi Songül Altıntaş ise Kürt olduğunu ve Kürtlerin tek düşmanın PKK olduğunu söz ederek, “Öncelikle Maide Hanım’ın Almanya’dan Türkiye’ye gelip bizi ziyaret ettiği için teşekkür ederim. Düşman kimdir? Düşman sana ziyan verendir. Onlarda kelamda Kürt halkını savunuyoruz diyorlar lakin asla Kürt halkını savunmuyor. Ben Kürdüm benim tek düşmanım PKK’dır. Benim oğlum gelmez ancak inşallah öbür çocukların akılları başlarına gelir ve uyanırlar. İnşallah bu annelerin babaların gayretleri boşa gitmez ve çocukları geri dönerler. Gelin daha ne bekliyorsunuz. Anneleriniz babalarınız sizin için canlarını ortaya koymuş. Siz daha PKK’nın neyini bırakmıyorsunuz” diye konuştu.