Alan Cappelli Goetz, TV’den sosyal ağlara: çevre ön planda

oKMaDeM

New member
Alan Cappelli Goetz36 yaşında, bir aktör ve doğa tutkunu: Kesinlikle elektrikli bisikletle seyahat ediyor ve ikinci el kıyafetler satın alıyor. Babası İtalyan, annesi Belçikalı. Rimini’de büyüdü ve İtalyan-İsviçre Eğitim Merkezine katıldı. Küçük yaşlardan itibaren tiyatro ve müzik konusunda tutkuluydu: davul, piyano çalıyor ve şarkı söylemeyi seviyor.

“Kültür tutkusu – diye açıklıyor Alan – DNA’mda var: Annemin ailesinde hepsi orkestra şefi ve piyanistken, babamın ailesinde tiyatro var. İtalya ile Belçika arasında doğdum: iki dillilik bana anında gerçeklikten daha geniş ufuklar sundu 18 yaşında Roma’ya taşındım. 2011 yılında Deneysel Sinematografi Merkezi’nden mezun oldum ve ilk çalışmalarım oradan başladı.”

Alan, 2009’da Tim’in reklamları aracılığıyla kendisini kamuoyuna tanıttı. Ayrıca “Baciati dall’amore”, “Come un dolfino”, “Sınavlardan önceki gece ’82”, “Tutti Crazy for Love”, “Love Think About It”, “Sisters” ve “” gibi dizilerde de rol alıyor. Il cielo hanımlar”. Oyunculuğun yanı sıra Alan’ın en büyük tutkularından biri de çevredir.

“Kasım 2019’da, yani ilk Friday For Future’ın ardından sürdürülebilirliğin sözcüsü olmayı seçtim. Fizikçi bir arkadaşım, Doğa aşığı annemin benimsediği değerlerin dönüştürülmesinde çok değerliydi. bana. Aslında onunla farklı çevre sorunlarını bilimsel bir bakış açısıyla araştırdım. Oradan sosyal medya aracılığıyla bunlar hakkında konuşmaya başladım. Şimdi Endonezya ve Kamboçya’dayım. Seyahat etmeyi, evime dönmeyi ve bir şeyler vermeyi seviyorum. şeylere değer verir. Seyahat etmenin önemi, size bir perspektif sunmasıdır. Topluluğum gerçekten seyahatlerimi takip etmeyi ve çevre konusundaki görüşlerimi dinlemeyi seviyor. Sürdürülebilirlik üzerine bir belgesel hazırlıyorum ama hala yapım aşamasında. “

Alan, gezegenimize saygılı bir yaşam tarzı sürdürüyor.

Günlük yaşamda paramı bilinçli harcıyorum. Bir şey satın aldığımızda öncelikle o nesnenin veya giysinin nasıl ve nerede yapıldığını bilmeliyiz. Vintage mağazalardan kıyafet alıyorum ve evimde %100 yenilenebilir bir elektrik tedarikçim var. Roma’da arabam yok: Sadece elektrikli bisiklet ve toplu taşıma araçlarıyla dolaşıyorum. Takıntılı olmadan hayvansal kökenli gıdaları beslenmeme mümkün olduğunca az dahil ediyorum, ancak herkesin yaptığı bazı eylemler gerçekliğimizi ve çevremizdeki her şeyi iyileştirebilir.
WWF ile iki yıl önce başlayan işbirliği, çevre alanında teşvikler ve keşiflerle dolu. Alan, “WWF benimle sosyal medya aracılığıyla iletişime geçti ve işbirliği yapmaya başladık. Hayvanlar ve organik tarımla ilgili kampanyalarını destekliyorum. Toskana takımadalarındaki deniz biyologlarıyla Akdeniz’deki büyük deniz memelileri hakkında araştırma yaptık ve gagalı deniz memelileri gördük” dedi. balinalar, yüzgeçli balinalar, ispermeçet balinaları ve yunuslar.Araştırmacılar araştırmalarını yaparken harika doğa manzaralarına tanık oldum.Proje sonunda insan ve deniz arasındaki ilişkiye dair farkındalık yaratmak için bir video hazırlandı.WWF’ye Destek fark yaratabilirler çünkü büyük projelere imza atabilirler. Sadece İtalya’da WWF’nin 100’den fazla vahası var. Hep bize uzak bölgelerden bahsediyoruz ama İtalya’da da harika yerlerimiz olduğunu unutmamalıyız.”