AKP’li isimden alay eder üzere açıklama

kunteper

Member
TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Kurulu Lideri ve AKP Kars Milletvekili Yunus Kılıç, yangın söndürme çalışmalarında sağlam oldukları görüntülenen Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının kullanılmamasına yönelik tenkitlere cevap verdi.

Kılıç, “Ben uçaklarını gördüm, tavukların içerisinde kümes yaptığı, neredeyse yumurtlayacakları, farelerin yuva yaptığı hale gelmişler. Bunlarla mı biz yangınlarla çaba edeceğiz?” dedi.

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıç, yangın söndürme çalışmalarında THK uçaklarının kullanılmadığına yönelik tenkitlerin hatırlatılması üzerine şöyleki konuştu:

“Adam sana kaliteli hizmet satmıyor. Kendi elindeki uçakları yenilemiyor, bakımını yaptırmıyor. Burası bir vakıf. Devletin bir kuruluşu değil ki. ‘Size lazım olan hizmeti, sizin istediğiniz kalitede vermeyeceğim’ diyor. Verenden alacaksınız alışılmış ki. Ben uçaklarını gördüm, tavukların içerisinde kümes yaptığı, neredeyse yumurtlayacakları, farelerin yuva yaptığı hale gelmişler. Bunlarla mı biz yangınlarla çaba edeceğiz? Siz kendi kurumunuzun kıymetlerine bakacaksınız, ben hizmet almak istediğim vakit da kaliteli hizmeti vereceğinizi bana gösterirseniz sizden hizmet alırım. ötürüsıyla o uçakların vermiş olduğu hizmetin fazlaca daha kalitelisini fazlaca daha ucuza, hareket kabiliyeti yüksek araçlarla, helikopterlerle, her yıl Tarım Bakanlığı hizmet alım ihalesine çıkar ve alır.”