AKP’den Kılıçdaroğlu’na ağır hakaret

kunteper

Member
CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün gece toplumsal medya hesabından görüntülü bir bildiri paylaştı.

Anne ve babalara seslenen Kılıçaroğlu, “Ülkemiz hasta ve bu hastalık Covid değil, Covid geçer, Covid’in aşısı var. Lakin bu ülkeyi içeriden yiyen kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu hoş ülkenin, onu ayakta yutan faziletleri var. Bu kangren onları yok etmek üzere” diye konuştu.

Yeterli bir anne, düzgün bir baba, âlâ bir eş, güzel hısım, akraba olmanın faziletlerinin bunlar olduğunu tabir eden Kılıçdaroğlu, “Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel bağların elinde can çekişiyor. Beni en çok endişelendiren genç evlatlarımız. Evvel geçlerimizi işsiz bıraktılar artık de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar. Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir, evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında kuvvetli ve dinç durmalıyız. Sizden ricam, yalvarıyorum bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye’nin mukadderatını onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler, babalar, ülkenin yeterli insanları. Ülkenin geleceğini siz tayin edecek, siz belirleyecekseniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim, öbür dermanım kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız; seçim çabucak, çabucak seçim” dedi.

AKP’DEN SERT TEPKİ

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasına AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin sert reaksiyon gösterdi.

Toplumsal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun görüntüsünü alıntılayan Şahin, “Kullandığın sözlerin ne manaya geldiğini bilmiyor musun? Terbiyesiz herif” diye yazdı.

İşte o paylaşım: