AK Partili Çelebi: Hakim alıyor, hakim salıyor demek ki Türkiye’de demokrasi var

kunteper

Member
Adalet Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde demokrasi tanımı yapan AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun tutuklanıp özgür bırakılmasını örnek verdi.

Evrensel’in haberine nazaran Ekrem Çelebi komitede şu konuşmayı yaptı: “Biz siyasetçiyiz, siyaset yapacağız lakin bizim için birinci olarak, birinci derecede gelen devlettir. Bakın, artık bir konuşmacımız şöyleki söylemiş oldu: ‘Demokrasi yok’ diyorlar. Pekala, tamam; demokrasi yoksa, sabah Gergerlioğlu konuştu. Onu içeri alan da hâkimdi, dışarı salan da hâkimdi. Ha, demek ki bu ülkede demokrasi varmış, sistem işliyor, bakın sistem işliyor” dedi.

Bunun üzerine HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, “kimi vakit sen cezaevine girsen, kimi vakit ben cezaevine girsem…” diye karşılık verdi. Karşılıklı itirazların akabinde HDP’li Tiryaki “Ama daima ben cezaevine giriyorsam orada demokrasi yok” diyerek kelamlarını sürdürdü.

AKP’li Çelebi, HDP’li Gergerlioğlu’nun cezaevine girmesine ait kelamlarını şöyleki deklare etti: “Sistem şu: İşinize geldiği vakit tu kaka işinize gelmediği vakit alkış. Burada sıkıntı şu: Anayasa ne diyorsa hâkim savcı ona göre karar verir. Hâkim savcının el kitabıdır, diyor ki: ‘Ya, bu benim, devletin bana vermiş olduğu nazaranv. Burada ne yazıyorsa ben bunu yaparım. Bir yanlışlık mı gördü? Anayasa Mahkemesine gitti, hür bıraktı, bitti.

CEP TELEFONU var ise ERDOĞAN SAYESİNDE VAR

Ekrem Çelebi Aralık 2020’de de Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken yaptığı konuşmada cep telefonlarının Recep Tayyip Erdoğan yardımıyla var olduğunu savunmuştu. Ekrem Çelebi şöyleki konuşmuştu:

“Denizcilik dalında dayanılmaz bir ilerleme kaydettik. Haberleşme bakın -belki gençler bilmeyebilir- manyetolu telefonlar vardı değil mi? Bakın, AK Parti geldikten daha sonra hamdolsun şu anda her insanın cebinde en azından 2 tane telefon var. İşte bunların sebepleri Recep Tayyip Erdoğan’dır, bunu bilesiniz. Hani dedim ya “yürekli lider” işte yürekli önder budur ben size söyleyeyim. Ya bizdilk evvel, Türkiye’de AR-GE mi vardı Allah aşkına?” (HABER MERKEZİ)