Afyonkarahisar’da 5 öğrencinin öldüğü kazada yaralanan öğrenciler, dehşet anlarını anlattı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Afyonkarahisar’ın İscehisar İlçesi Çatağıl köyünde servis aracının kaza yapması kararı 5 öğrenci ömrünü kaybetmiş, 6 öğrenci de ağır yaralanmıştı. Yaralanan öğrenciler uzun süren tedavi sürecinin akabinde taburcu oldular. Birtakım öğrencilerin yatalak, birtakım öğrencilerinde vakit zaman hafızasını kaybettiği kaza daha sonrası çocuklar dehşet anlarını anlattı.

“YAVAŞ GİT DEDİK, PAZARA YETİŞECEĞİM DEDİ”

Kazada ağır yaralanan ve hala daha yatağa mahkûm olarak yaşayan Hakan Tek, “Servis epey süratli gidiyordu, ‘Yavaş git’ dedik, ‘Pazara yetişeceğim’ dedi. daha sonra kaza yaptık. Otomobilin hâkimiyetini kaybetti. daha sonrasını hatırlamıyorum. Koltuklarda emniyet kemeri yoktu, hiçbirinde. Kaza daha sonrası arkadaşlarımı kaybedince hayli makûs hissettim. Hepsini kaybettik üzüldüm. Evvel ailem bir şey demedi, ben ısrar ettim, daha sonra söylemiş olduler” diye konuştu.

Başından aldığı darbe ile uzun mühlet tedavi nazarann ve hala vakit zaman dikişleri patlayan Damla Duran ise “Hızlı gidiyordu, direksiyon bir anda döndü, sürücü gözünü yumdu ağaca çarptık” dedi.

“İŞİM VAR, SUSUN OTURUN DEDİ”

Kaza daha sonrası uzun süren tedavi süreci daha sonrası hastaniçin taburcu olan Yağmur Duran, sürücünün çık süratli gittiğini belirterek, “Çok süratli gidiyordu sürücü Merhum Nisa ve Demet ‘yavaş git Adalet amca’ diyordu. O da ‘hayır benim işim var, susun oturun falan’ diyordu” dedi.

“ADALET İSTİYORUZ”

Kaza daha sonrası hafızalarını kaybeden ve yatağa mahkûm olarak yaşayan Rana Işık Eser ve Musa Eser’in annesi Cennet Ezer, iki çocuğunun durumunu gözyaşları içerisinde anlatarak, “Çocukların durumunu görüyorsunuz. Akılları gidip gidip geliyor. Adalet istiyoruz, adalet yerini bulsun” diye konuştu.

“ÇOCUĞUM ENDİŞEYLE UYANIYOR”

Kazada yaralanan oğlu Hakan Tek’i kucağında taşıyan Fadime Tek, “Çocuğumun her tarafı kırık, 5 sefer ameliyattan çıktı. Sol kolu tutmuyor. Çocuğumu kucağımla indirip, kaldırıyorum. Uyuduğu vakit daima başını sallaya sallaya uyanıyor psikolojisi bozuk. Dehşetle uyanıyor” diye konuştu.

Yaralı çocuğu için adalet isteyen Alirıza Duran, “Adaletin yerini bulmasını istiyorum, adalet istiyorum” dedi.

5 ÖĞRENCİ CAN VERDİ, 6 ÖĞRENCİ YARALANDI

Olay, İscehisar ilçesine bağlı Çatağıl köyünde 11 Ekim tarihinde meydana geldi. Bölgedeki köylerden aldığı öğrencileri Alanyurt Köyü Ortaokula götüren Adalettin T. (53) yönetimindeki 03 UU 567 plakalı Ford Transit marka minibüs, Çatağıl köyü çıkışında şoförünün çabucak hemen belirlenemeyen sebepten ötürü direksiyon hakimiyetini kaybetmesi kararı denetimden çıktı. Savrulan araç yol kenarındaki ormanlık alana girip ağaçlara çarparak durabildi. Kazada parçalanan minibüsteki 10 öğrenci araçtan dışarı fırladı. Fecî kazada İsmail Eser (11), Melisa Demirel (14), Nisa Eser (14), Teslime Eser (13), Damla Duran (11) hayatını kaybederken, Rana Eser (12), Hakan Tek (16), Musa Eser (10), Yağmur Duran (11) ise yaralandı.