Adana’da kızı yandı, oğlu boğularak can verdi

Venole

Active member
Adana’da kızı yandı, oğlu boğularak can verdi
Adana’da yaşayan Rahime Saydan, Beytullah Kerse ile evlendi.

Çiftin 3 kız 3 erkek çocuğu oldu.

Fakat Saydan 20 yıl evvel eşinden boşanarak, çocuklarını tek başına büyüttü.

OĞLU BOĞULDU

2019 yılında Saydan’ın oğlu 27 yaşındaki Yunus Emre Kerse’nin, kaybolduktan 48 gün daha sonra Seyhan Nehri’nde cesedi bulundu.

Aile bu acı haber ile yıkıldı.

KIZI YANARAK CAN VERDİ

Bu olaydan iki yıl geçtikten daha sonra ise Saydan’ın en küçük kızı 19 yaşındaki Zeliha Kerse, 24 Mayıs gecesi merkez Sarıçam ilçesine bağlı Bayramhacılı Mahallesi Çatalan Köprüsü üzerinde, kullandığı arabanın direksiyon hakimiyetini kaybederek, bariyerlere çarpması kararı kaza geçirdi.

Kaza kararı arabanın bagajında bulunan piknik tüpünün patlaması kararı arabada yangın çıkınca, Zeliha Kerse ve arkadaşı Ali Menteş araçta sıkıştı.

bir süre daha sonra Menteş kendi imkanlarıyla arabadan çıkarken, Zeliha Kerse arabada kaldı.

Bu sırada yoldan geçen bir taksici durup, Kerse’yi büsbütün yanmaktan son anda kurtardı.

Ali Menteş, Balcalı Hastanesi’ne Kerse ise Adana Kent Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Menteş tedavisinin akabinde taburcu olurken, Kerse geçtiğimiz Pazar günü 6 Haziran’da ömrünü kaybetti.

Genç kız ailesi tarafınca toprağa verildi.

“KIZIM OTOMOBİLİN İÇİNDE YANIYORMUŞ LAKİN..”

2 yıl ortayla iki çocuğunu toprağa veren acılı anne Rahime Saydan gözyaşları ortasında, “Arabayla 3 arkadaş gidiyorlarmış, yolda bir arkadaşı inmiş.

ondan sonrasında kaza yapıyorlar, o sırada bagajdaki piknik tüpü patlamış.

Kızım otomobilin ortasında yanıyormuş fakat çıkamamış.

Yoldan geçen bir vatandaş yardıma koşmuş o çıkartmış.

Bana haber geldi gittim, kızım ‘annem yanıyorum’ diye bağırıyordu. Ben yavrumu, kuzumu kurtaramadım.

Otomobilin ortasında olan kişi kendini çıkartıyor fakat niye kızımı kurtarmıyor.

Sonuna kadar şikayetçiyim, kızımın kanı yerde kalmasın. 6 çocuğum vardı 3 kız 3 erkek lakin 2’si vefat etti 4 kaldı.

Oğlumun da bundan iki yıl evvel Seyhan Irmağı’nda cenazesi bulunmuştu”
dedi.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Bu ortada 19 yaşında yanarak ölen Zeliha Kerse’nin kaza yaptığı yerde, daha evvelinde görüntü çekip toplumsal medyada paylaştığı da ortaya çıktı.

Kerse’nin tam kaza yaptığı yerde görüntü çekip müzik söylemiş olduği görülüyor.

Aile kazadan dolayı yanındaki arkadaşından şikayetçi oldu.

Bu şikayet üzerine arkadaşı söz verip hür bırakıldı.