Youtuber’ların itiraf masası

Karbulut

Member
Aslıhan Doğan Turan, sohbette mevzuyu Youtuber’ların hasılatına getirdi.

Turan, “Bizim bu halkımızın, bizi izleyenlerin, biz olarak söylemiyorum bu ortada, ben yeni girdim ya, siz olarak söylüyorum. Nedir insanların sizin kazandıklarınızla alıp veremediği?” diye sordu.

“BİZ DE BENCE NE YAPTIĞIMIZI BİLMİYORUZ”

Soruya karşılık His Özaslan’dan geldi. “Biz de bence ne yaptığımızı bilmiyoruz, her şeyi paylaşıyoruz” itirafında bulunan Özaslan, şunları söylemiş oldu:

“Fiziksel olarak beşerler öbür işlerle karşılaştırıp o denli kolay diyebilirler. Her işin kolaylığı zorluğu var fakat mental olarak fazlaca sıkıntı bir iş, saati olmayan bir iş, kendi hayatını, kendi karakterini, kendi yüzünü, güzel halini, makûs halini her şeyini paylaştığın için, bence iş algısından çıkıyor hepimiz için. Biz de bence ne yaptığımızı bilmiyoruz, her şeyi paylaşıyoruz.”

“ÇOK KAZANIYORLAR ANCAK HİÇBİR ŞEY YAPMIYORLAR BİLMEM NE”

Aslıhan Doğan Turan, “Bu ortada o kadar emek verilen bir şeyde, hoş bir biçimde para kazanmanın şeyi yok ancak, o denli tenkit geliyor ki, epey kazanıyorlar lakin hiç bir şey yapmıyorlar, bilmem ne, bu biçimde bir dünya yok” diyerek ortaya girdi.

His Özaslan “O, on beş saniyelik story’lerden günde kaç tane çekiyoruz azamî ve totalde kaç dakika yapıyor. Bu gerçeklik algısını hepimiz kaçırıyoruz” diye ekledi.

“EVET, HEPİMİZ DÜZGÜN KAZANIYORUZ”

Özaslan şöyleki devam etti: “Evet, hepimiz yeterli kazanıyoruz. Beşerler oranladığında, ‘yedi sene tıp okuyor, lakin bu kadar para kazanıyor’ dediğinde, anlayabiliyorum o mantığını, ancak bizim bölümümüz cümbüş bölümü, şu an hal değiştirip daha dijital işler yapan beşerler ön planda, her vakitte olacak, tahminen on sene daha sonra biz olmayacağız, diğer platform ve öbür beşerler olacak.”