Yeni Game of Thrones’ta kaç ejderha olacak

Karbulut

Member
Game of Thrones kozmosunun yaratıcısı George R. R. Martin merakla beklenen yeni dizide 17 ejderhanın yer aldığını deklare etti.

The Stuff Dreams Are Made Of isimli podcast’e katılan ünlü müellif House of the Dragon’a dair konuştu. Targaryen ailesine odaklanacak diziye dair kendisini heyecanlandıran bir şey olup olmadığı sorulduğunda Martin bu öykünün kendisinin favorisi olduğunu ve hayata geçirilmesini dört gözle beklediğini söz etti.

Independent Türkçe’nin aktardığına nazaran, ünlü müellif bilhassa daha fazla sayıda ejderha görmekten heyecan duyduğunu belirtti.

Screen Rant’in aktardığına nazaran Martin şu tabirleri kullandı:

“Bunun daima olağanüstü bir kıssa olduğunu düşündüm. Sevdiğim bir öykü, bu niçinle ekranda gerçekleştirilmesini görmek için sabırsızlanıyorum. Ve natürel ki ejderhaları dört gözle bekliyorum! Açıkçası ejderhalara bayılıyorum. Game of Thrones’da üç tane vardı lakin artık 17 tane var. Ve umuyorum ki her birinin kendi kişiliği olacak, onları, renkleri ve öteki her şeyi gördüğünüzde anında tanıyacaksınız zira ejderhaların kitaplarda kişilikleri var. Gerçekleştiklerini görmek olağanüstü olacak. Ve ejderha sürücülerini… Bu epeyce havalı.”

House of the Dragon, birinci dizide yaşananların 200 yıl öncesini mevzu alacak ve Targaryen ailesinin iktidardan düşüşünün başlangıcını ekranlara getirecek.

Variety’nin haberine bakılırsayse dizinin takımına Ryan Corr, Jefferson Hall, David Horovitch, Graham McTavish, Matthew Needham, Bill Paterson ve Gavin Spokes’un katıldığı duyuruldu. Öte yandan birinci vakit içinderda Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint ve Rhys Ifans’ın takımda yer aldığı açıklanmıştı.

House of the Dragon’ın 2022’de yayımlanması planlanıyor.