Virat Kohli, Birlikte Oynadığı Wicket’ler Arasında En Hızlı Koşucuyu Seçiyor. MS Dhoni değil

oKMaDeM

New member
Virat Kohli ve MS Dhoni’nin dosya fotoğrafı© AFP

Oyunun gördüğü en formda kriket oyuncularından biri olan Virat Kohli sahada canlı bir teldir. Küçük kapılar arasında koşma söz konusu olduğunda bile, Kohli nispeten kolaylıkla bir tanesini ikiye çevirir. Süperstar vurucu aynı zamanda sahayı tüm zamanların en formda kriket oyuncularından bazılarıyla paylaştı, bunlardan biri MS Dhoni. Küçük kapıların arasında koşmaya gelince, muhtemelen Ranchi doğumlu küçük kapı bekçisi vurucusundan daha iyi bir koşucu var. Ancak Dhoni, Virat Kohli’nin kriket kariyerinde şimdiye kadar birlikte koştuğu ‘en hızlı koşucu’ değil.

AB de Villiers ile ‘The Quick Singles’da yaptığı sohbette Kohli’ye kariyerinde birlikte koştuğu ‘en hızlı koşucu’ soruldu. Kohli, eski Güney Afrikalı vurucuyu seçmeye devam etti.

Kohli şöyle dedi: “Bu soru bana daha önce soruldu. AB, küçük kapılar arasında koştuğum açık ara en hızlısı oldu. Bu kadar çok koordinasyon ve anlayış içinde olduğum diğer tek adam MS (Dhoni). Ben hızları bilmiyorum ama o ve MS’i aramama bile gerek kalmazdı.

AB de Villiers’e aynı soru sorulduğunda vatandaşı Faf du Plessis’i seçmeye devam etti.

De Villiers, “Benimki de tartışmalı,” dedi. “O aynı zamanda birlikte koştuğum en iyi koşucu, o Faf. Ama kariyerimde beni en az yedi kez kovdu. Bazı kötü yanlış anlamalar yaşadık.”

Sohbet sırasında Kohli’ye aynı zamanda küçük kapıların arasında koştuğu “en kötü koşucu” soruldu. ‘Tartışmalı’ soruya verdiği yanıt Cheteshwar Pujara oldu.

“2018 turundaki bir Centurion Test maçıydı. Her iki vuruşta da tükendi. Pujara, Centurion Testinin ilk vuruşlarında tükendi ve ben ‘Sorun değil’ dedim, krikette böyle şeyler olur; Cheteshwar Pujara ikinci vuruşta bir şut oynadı ve Parthiv Patel’i 3. koşu için çağırdı, Pujara’nın kendisi tehlike tarafına doğru koşuyordu ve yine büyük bir farkla kaçtı. Tekrar gösterildiğinde kimse yoktu. ekranda, sadece Quinny kefaletleri kaldırıyor, ilk vuruşta kendi kendine koşmuş gibiydim, sahadaki en hızlı adamla mücadele edecek kadar nasıl bu kadar cesur olabilirsin ve sonra tekrar gösterildiğinde çerçevede görünmezsin. Tanrım gibiydim. Bu hayatımda gördüğüm en kötü arama,” dedi Kohli, Pujara’yı seçtikten sonra kararını açıkladı.

Bu yazıda bahsedilen konular