Tavuk çiftliği kuran Coşkun Sabah dolandırıldı

Karbulut

Member
Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine bakılırsa, Coşkun Sabah, bir süre evvel arkadaşıyla birlikte Eskişehir’de 15 bin tavuğun yer aldığı bir çiftlik kurmuştu. Yumurta işine giren müzikçi, ortağı tarafınca dolandırıldığını sav etti.

Son devirde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Coşkun Sabah, kendisini 500 bin lira dolandırdığını sav ettiği ortağı Özkan Özadalı ile yollarını ayırarak şu tabirleri kullandı:

“14 bin tavuktan aylarca ziyan ettik. Oysaki güvendiğim kişi beni dolandırmış. Yumurtaları daima el altından satmış! Çabucak kestim biletini…Çok şükür işleri yoluna koydum. Artık 14 bin tavuktan günlük ortalama 12 bin yumurta üretiyoruz. Artık bu işte daha deneyimliyim ve akıllandım.”

Coşkun Sabah, geçtiğimiz Nisan ayında arkadaşı Özkan Özadalı ile bir arada, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine bağlı Emirceoğlu Mahallesi’nde yaklaşık 1 milyon liralık yatırımla, 1780 metrekarelik tavuk çiftliği kurup, yumurta üretimine başlamıştı.

‘YUMURTACI COŞKUN’ DİYECEKLER

Tesisin açılışına katılan Sabah, arkadaşı ve bununla birlikte ortağının tavsiyesiyle bu işe girdiğini belirterek, ‘Ortağım Özkan beyefendi bana fikir verdi. Bunun hoş bir meslek olduğunu, hakkı ile yapıldığı taktirde sonuç alacağımızı söylemiş oldu. Âlâ ki de yapmışım. Burada 15 bin tavuk var. Bu kesime girdiğim için fazlaca memnunum. Devletimizin de hayvancılığa epey büyük bir ilgisi, dayanağı var. Evvelden, ‘Hani Coşkun var ya sanatçı, bestekar Coşkun’ derlerdi. Artık ise ‘Yumurtacı Coşkun’ diyecekler” demişti.

Tavuk çiftliğinden kazandıklarını da müziğe yatırım olarak kullanmak istediğini anlatan Sabah, “Şöyle bir fikrim var, bu işten kazandığım parayı kendi mesleğime, müzik dünyasına yatıracağım. Bu işi büyüteceğim, daha genciz” demişti.