Tarkan’ı izlemenin bedeli 2 bin Euro

Karbulut

Member
Habertürk muharriri Esin Övet, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Övet, Tarkan’ın yılbaşında Mısır’daki konserinden bahsederken, Tarkan konserini izlemenin bedelinin 2 bin Euro olduğunu belirtti.

Övet, “Şimdiden gideceklere bol ölçüde eğlenin. kucak dolusu dans edin. Vallahi gözümüz yok. Bizim için de eğlenin” dedi.

Esin Övet’in yazısı şu biçimde:

“Sizi bilmem fakat bilhassa ben bu sene yeni yıla girerken Tarkan müzikleri ile çoşmak isterdim. Bir defa Tarkan’ı sahnede izlemeyi hayli özledim. Her yıl Harbiye Açıkhava’da bir defa bile olsa izler coşardık. Lakin malum pandemi müsaade vermedi iki yıldır Tarkan’a hasretiz. O da bize hasret olacak ki, toplumsal medyada pek bir görünür.

Her gün bir paylaşım yapıyor. Bu hasretle yılbaşı gecesi nasıl coşar coşturur muhakkak değil.

Mısır Rixos Premium Seagate’de sahneye çıkacak Tarkan o gece için 1 milyon Euro almış. Hakkıdır alsın alışılmış. Ne hoş bir Türk sanatkarına yurtharicinden bu biçimde fiyatlar ödenmesi. Üstelik Tarkan Mısır’da sahneye çıkacak birinci Türk sanatçı. Bundan öbür gurur var mı?

Günlerdir dolar yazılıyor fakat doğrusu Euro hanımlar beyefendiler. Tarkan 1 milyon Euro alacakmış bravo. Gözümüz yok. Daha fazlaca alsın, nitekim hak ediyor.

Dubai, Mısır üzere bölgelerin hakimi Salih Gözcü ise bilhassa Tarkan’ın gecesi harıl harıl çalışıyorlar. Tarkan’a ilgi hayli büyükmüş elbette. Lakin Türk konukların kimileri tertipleri son dakika iptal etmek zorunda kalmış. Kimileri da hala bekliyormuş. Malum kur dalgalanmaları memlekette günü gününü tutmuyor. Millet kararsız.

Lakin 30-40 kişi şimdiden netleştirmiş Tarkan ile yılbaşı gecesine geçirmek için ödemeleri yapmış. Türkiye haricinde Rusya, Ukrayna, Bakü, Dubai, Londra, Almanya’dan da o gece uçaklar kalkacakmış Mısır’a Tarkan için. Ne büyük gurur.

Alışılmış Tarkan o denli bir geceliğine de gitmiyor Mısır’a.

Almanya’dan özel jet ile Mısır’a geçecek. Üç gün üç gece kalacakmış. Tarkan yanında kızını ve eşini de gdolayıyormuş. Özel bir villa istemiş. Ve bilhassa de kimselerle röportaj yapmama koşulu koymuş.

En ufacık ayrıntıya da karışıyormuş Tarkan. Her paylaşım için kendisinden müsaade isteniyormuş. Tarkan müsaade verirse paylaşımlar yapılıyormuş.

Tarkan titizliği klasik. Hiç şaşırmadım. olması gereken.

Bu ortada saatler tam gece yarısını gördüğünde sahneye çıkıp 02.00’de de sahniçin inecekmiş.

Ve o gece Tarkan’ı izlemenin bedeli de 1. 999 Euro. Eh 2 bin Euro düz diyelim. Lakin bu fiyat yalnızca gala yemeğinin gecesi değil. Üç gece otelde konaklama. Uçak bileti ve final. Tarkan gecesi.

Evvelki gün bu yazıyı yazarken kişi başı 31 bin 288 TL idi. Bu gün ne olur bilinmez. Olağan yılbaşı gecesine kadar da ne olur bilinmez!!!

Şimdiden gideceklere bol ölçüde eğlenin. bol ölçüde dans edin. Vallahi gözümüz yok. Bizim için de eğlenin.”