Tarantino’nun annesi oğluna cevap verdi

Karbulut

Member
Quentin Tarantino’nun annesi Connie Zastoupil, direktörün kendisine finansal takviye vermeyeceğine dair çocukken ant içtiğine yönelik sözlerinin akabinde oğlunu “desteklediğini” ve onunla “gurur duyduğunu” söylemiş oldu.

Bir vakit içinder… Hollywood’da’nın (Once Upon A Time in Hollywood) 58 yaşındaki direktörü bu hafta annesinin çocukluğunda tutkularına takviye vermemesi niçiniyle ona dayanak olmayacağına dair ettiği şahsi yeminini açıklamıştı.

The Moment podcast’in bir kısmında konuşan Tarantino, öğretmenlerinin bunu “cüretkar bir isyankarlık” olarak gördüğünü söylemişti.

Başı kaygıya girdiğinde annesinin “bu mevzuda kendisine söylendiğini” ve “küçük tiradının ortasında ‘Ha, bu ortada, şu küçük ‘yazarlık kariyerin’ var ya, eliyle tırnak işaretleriyle falan. Uğraştığın şu küçük ‘yazarlık kariyerin’? O b**tan iş bitti'” söylemiş olduğini belirtmişti.

İğneleyici biçimde bana bunları söylemiş olduğinde, ‘Pekala hanımefendi, başarılı bir müellif olduğumda benim başarımdan tek bir kuruş bile görmeyeceksin. Sana mesken alınmayacak. Çıkabileceğin tatiller olmayacak, annecik için bir Elvis Cadillac’ı olmayacak. hiç bir şey alamayacaksın. Zira sen bunları söylemiş oldun’ demiştim.

Yeminine “sadık kalıp kalmadığı” sorulduğunda Tarantino şunları tabir etmişti:

Evet. IRS’le (ABD Ulusal Gelirler Dairesi) yaşadığı badirede ona yardımcı oldum. Ancak mesken yok. Cadillac yok, mesken yok.

Tarantino şunları eklemişti:

Çocuklarınızla uğraşırken sarf ettiğiniz kelamların sonuçları var. Onların ehemmiyet verdiği şeyler konusunda kullandığınız iğneleyici ses tonunun sonuçları olacağını unutmayın.

Independent Türkçe’nin aktardığına nazaran direktörün annesi bu kelamlara karşılık verdi. USA Today, Zastoupil’in ne olursa olsun oğluna “sevgisini” ve “desteğini” verdiğini dediğini aktardı.

Zastoupil, “Oğlum Quentin konusunda… onu destekliyorum, onunla gurur duyuyorum, onu ve büyüyen yeni ailesini seviyorum. Düğününde dans etmek ve torunum Leo’nun doğumunun haberini almak bana büyük memnunluk verdi” dedi.

Zastoupil podcast’te sarf edilen kelamların “kontrolden çıkıp bağlamı haricinde viral olmasının” kolay olduğunu ve “bu tahrik edici etkileşimlerin bulunduğu medya çılgınlığına dahil olmak istemediğini” ekledi.

Doğrulanmasa da Tarantino’nun annesi Connie Zastoupil’in yaklaşık 75 yaşında olduğu varsayım ediliyor.

Tarantino; Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs), Ucuz Roman (Pulp Fiction), Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds), The Hateful Eight ve Zincirsiz (Django Unchained) üzere biroldukca klasik sinemanın direktörlüğünü ve yapımcılığını üstlenmişti.