Seks ticareti ağında yeni isimler

Karbulut

Member
Çağdaş vakit içinderın en vahim suçlularından biri olan Jeffrey Epstein’in seks ticareti ağındaki faillere hesap sorma süreci devam ediyor. Sırada Ghislaine Maxwell’ın yargılanması esnasında ismi en epey geçen isimlerden biri olan Sarah Kellen var üzere görünüyor. Kellen’ı Maxwell’ın avukatları “Asıl hatalı o” diye kurtların önüne attı, Kellen ise “Ben de Epstein kurbanıyım, ben de tecavüze uğradım” diye savunuyor kendini… Önümüzdeki günlerde ismini daha sık duyacağınız bu hanımı biraz daha yakından tanımak istedik.

Onlarca genç kız ve hanımın birer meta haline getirildiği bir seks ticareti operasyonu kurduğu geçmişte alınan mahkeme kararlarıyla mutlaklaşan Jeffrey Epstein’in ismi 2021 yılında haber gündeminin birinci sıralarından hiç düşmedi. Epstein, 10 Ağustos 2019 günü Manhattan’daki bir hapishanede tutulduğu hücrede mahkeme gününü beklerken, ömrüne son verdi lakin bu defterin kapandığını söylemek fazlaca sıkıntı.

Evvel geçtiğimiz Aralık ayında Epstein’in eski sevgilisi ve bu operasyondaki sağ kolu olduğu argüman edilen Ghislaine Maxwell yargılandı ve hatalı bulundu. Lakin heyet üyelerinden birinin de cinsel hücum kurbanı olduğunu açıklaması ortalığı karıştırdı. Maxwell’ın avukatları çabucak kararsız yargılama müracaatında bulundu. Şayet bu tarafta bir sonuç çıkarsa Maxwell sil baştan bir daha yargılanabilir.

Öteki yandan Epstein’le alakalı suçlanan en üst profil isimlerden biri olan Prens Andrew hakkındaki yargı süreçleri de devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Prens’i de sanık sandalyesinde görme ihtimalimiz yüksek. Fakat anlaşılan o ki yargılanacak isimler bununla hudutlu değil.

CAROLYN SÖZÜNDE BİR ÖTEKİ BAYANIN DAHA İSMİNİ VERDİ

Hürriyet’in aktardığına nazaran Maxwell’ın duruşmaları sırasında şahit sandalyesine oturtulan şahıslardan Carolyn isimli bir Epstein kurbanının sözündeki bir ayrıntı o günlerde epey fazla dikkat çekmese de lakin önümüzdeki günleri belirleyecek üzere görünüyor. Carolyn, tabirinde yalnızca Maxwell’ın değil, ikinci bir bayanın da Epstein’in hastalıklı fantezilerine aracılık ettiğini anlattı. Bu bayan Epstein’in eski asistanı Sarah Kellen’dı.