'Sapna Toota Hai': Hindistan'ın Pakistan'a Karşı Zaferi Sosyal Medyada Komik Meme Festivalini Tetikledi

oKMaDeM

New member
Hindistan Takımı iş başında© AFP

“Sabaha kadar uyumak yok” – Lord Byron'ın ünlü şiiri 'Waterloo'nun Arifesi'ndeki bu cümle, Rohit Sharma ve arkadaşlarının T20 Dünyasında ezeli rakipleri Pakistan'a karşı ilerlediğini görmek için neredeyse tüm Hindistan'ın uyanık olduğu sırada hayat buldu. Pazar günkü Kupa 2024 maçında ilk olarak vuruş yapması istendiğinde Hindistan, Pakistan'ın tempo atağına karşı gözle görülür bir şekilde mücadele etti ve sadece 119 puanla sahadan ayrıldı. Ancak Hindistan Takımı topla yoluna devam etti ve tempocu Jasprit Bumrah'ın sayesinde oyunu altı koşuyla kazandı. 4 over'da 3/14'lük muhteşem büyü.

Hindistan'ın heyecan verici zaferinin ardından, taraftarlar Babar Azam ve ortaklarıyla devam eden Dünya Kupası'nda üst üste ikinci yenilgileri nedeniyle alay ederken, sosyal medya birçok mem ile doldu.

Babar Azam Basın Toplantısında:#INDvsPAK pic.twitter.com/ZuY7ZoWt3w

— Gizli (@Incognito_qfs) 9 Haziran 2024

#INDvsPAK #Bumrah
NE KAZANÇ Jasprit Bumrah ve Rishab seni güzelleştiriyor pic.twitter.com/3cqaYQaS4S

— theboysthing_ (@Theboysthing) 9 Haziran 2024

#INDvsPAK
Üzgünüm, zorunlu gönderi pic.twitter.com/QpHTG2lbqn

— Dr Gill (@ikpsgill1) 9 Haziran 2024
Pacer Jasprit Bumrah, Hindistan'ın zaferinin ana mimarıydı; dörtlü büyüsünde üç wicket'i kafa kafaya verdi ve sadece 14 koşu sızdırdı. Onun dışında kaptan yardımcısı Hardik Pandya da iki wicket aldı ve Hindistan'ın Pakistan'ı 113/7 ile sınırlamasına yardımcı oldu.

“Gerçekten iyi hissettiriyor. Biraz geride kaldığımızı hissettik ve güneş çıktıktan sonra wicket biraz daha iyi hale geldi. Gerçekten disiplinliydik, bu yüzden iyi hissettiriyor. Yapabildiğim kadar dikiş atmaya çalıştım, olabildiğince iyi olmaya çalıştım.” Hindistan'ın galibiyetinden sonra Bumrah, “İdamımda elimden geldiğince açık ve her şey yolunda gitti, bu yüzden mutlu hissettim” dedi.

“Hindistan'da oynuyormuşuz gibi hissettim, destekten gerçekten memnunuz ve bu bize sahada enerji veriyor. Şu ana odaklanıyoruz. İki maç oynadık ve gerçekten iyi oynadık. Süreçlerinize sadık kalın ve iyi oynamaya çalışın.” ,” ekledi.

Hindistan şimdi Çarşamba günü New York'ta yapılacak bir sonraki A Grubu maçında ABD ile karşılaşacak. Öte yandan Pakistan, Salı günü mutlaka kazanması gereken maçında Kanada ile karşılaşacak.

Bu makalede bahsedilen konular