'Şanslı Kaybeden' Lucy Nardi, Indian Wells'te Novak Djokovic'i Şaşırttı

oKMaDeM

New member
Elemelerin şanslı kaybedeni Luca Nardi, Pazartesi günü ATP-WTA Indian Wells Masters'ta dünyanın bir numarası Novak Djokovic'i 6-4, 3-6, 6-3'lük setlerle şaşırtarak genç kariyerinin en büyük galibiyetini elde etti. İtalya'dan dünya 123 numarası, usta Sırp'ın Masters etkinliklerindeki 11 maçlık galibiyet serisine son verdi ve Nardi, sekiz yaşından beri posteri yatağının üzerinde asılı olan çocukluğun tenis idolünü geride bıraktı. 20 yaşındaki oyuncu, Djokovic'in büyük oyununa hayran kalmadı ve Djokovic'i belirleyici sette 4-2 öne geçirerek üç maç sonra maç puanı ası ile zafere ulaştı.

İtalyan sporcu maçı 36 galibiyet ve 41 basit hatayla bitirirken, Djokovic iki buçuk saatten kısa sürede 31 hata yaptı.

Nardi, galibiyetinin ardından sahadaki bir röportajında ”Bu geceden önce kimse beni tanımıyordu” dedi. “Umarım seyirciler oyundan keyif almıştır; bundan çok mutluyum.”

Kariyerinin en büyük galibiyetini nasıl elde ettiği sorulduğunda Nardi şöyle yanıt verdi: “Bilmiyorum. Bunun gerçekten bir mucize olduğunu düşünüyorum. Ben dünyada ilk 100'ün dışında kalan bir adamım ve şimdi yeniyorum” Novak; çılgın, çılgın.”

Nardi, Indian Wells'te ana çekilişe ancak çekildikten sonra ulaştı. Elemelerin son turunda Belçikalı David Goffin'e yenildi.

Pazartesi günkü diğer maçlarda, yedinci seribaşı Holger Rune, ilk turda güle güle ve ikinci turda sakatlanan Milos Raonic'i geride bıraktıktan sonra nihayet sahaya çıkmayı başardı.

20 yaşındaki Danimarkalı oyuncu, etkinlikte İtalyan Lorenzo Musetti'yi 6-2, 7-6 (7/5) mağlup ederek, geçtiğimiz Haziran ayında Londra'daki Queen's Club'da çimde aldığı yenilginin intikamını aldı.

Burada ilk kez dördüncü tura ulaştıktan sonra “Nihayet başlamak harika bir duygu” dedi.

“Bekleyiş nihayet sona erdi, iki ekstra antrenman gününe sahip olmama rağmen oynamak için çok istekliydim.”

Norveç'in dokuzuncu seribaşı Casper Ruud, Fransız Arthur Fils'i 6-2, 6-4'lük setlerle geçti.

Sabalenka, Gauff ilerlemesi

Fransız şovmen Gael Monfils, 2021 şampiyonu Cameron Norrie'nin serisini, Monfils'in 6-7 (5/7), 7-6 (7) kazandığı maçta 36 yaşındaki kazanan ve Britanyalının 31 kırılma puanıyla sonlandırmasıyla tamamladı. /5), 6-3.

Nardi ile karşılaşacak olan Tommy Paul, Dubai şampiyonu Ugo Humbert'i 6-4 ve 6-4'lük setlerle mağlup ederek evinde galibiyet elde etti.

Taylor Fritz de Arjantinli Sebastian Baez'e karşı 6-2 ve 6-2'lik skorlarla ona katıldı.

Kadınlar kura çekiminde son Grand Slam şampiyonları Aryna Sabalenka ve Coco Gauff zorlu üst üste galibiyetlerle dördüncü tura yükseldi.

Ancak eski bir numara ve 2018 turnuvasının galibi Naomi Osaka onlara katılamadı ve Japon oyuncu, şimdi Gauff'la mücadele eden Elise Mertens'e 7-5 ve 6-4'lük setlerle elendi.

Belçikalı oyuncu final maçında üç kırılma puanı kurtardı ve Osaka hatasıyla ikinci maç puanına yükseldi.

Dört kez büyükler şampiyonluğu kazanan Osaka, doğum yaptıktan sonra bu sezon tenise geri dönüyor.

Daha önce ikili Sabalenka, Emma Raducanu'yu 6-3, 7-5'lik setlerle mağlup etmişti ancak maç sayısında çift hata yapmıştı ve sonunda başarılı olabilmek için üç galibiyet şansına daha ihtiyacı vardı.

Sabalenka, “Bu maçı iki sette bitirmekten çok mutlu oldum; son maç zorlu geçti” dedi. “Eğer o maçı kaybetmiş olsaydım, bu ona duygusal olarak çok daha fazla inanç ve güven verirdi; asla bilemeyeceğiniz eşitlik bozmalara gitmek, 50/50.”

Geçtiğimiz Eylül ayında ABD Açık'ı gençliğinde kazanan Gauff, Lucia Bronzetti'yi 6-2, 7-6 (7/5) yenerek minimum dramayla eşitliği bozarak galibiyeti kapattı.

Çarşamba günü 20 yaşına giren ABD Açık şampiyonu, İtalyan rakibine karşı üst üste altıncı maçını kazandı.

Kazanan Bronzetti için “Gerçekten iyi oynadı” dedi. “Fakat son maçıma göre çok daha iyiydim; her maçta daha da gelişiyorum.”

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu makalede bahsedilen konular