Samsunspor Hüseyin Eroğlu ile Anlaştı! Yüksel Yıldırım’ın Kelamları Gündem Oldu

JabbaWorkeZz

Active member
AJANSSPOR-HABER

TFF 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor, geçtiğimiz hafta Lider Yüksel Yıldırım’ın düşünmediklerini belirttiği Hüseyin Eroğlu ile kontrat imzaladı. Eroğlu’nun, Samsunspor’un başına geçmesinin akabinde Yüksel Yıldırım’ın teknik adamla ilgili daha evvelki açıklamaları gündeme geldi.

Sözleşme 1+1 yıl

Kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz, teknik yöneticilik konusunda Hüseyin Eroğlu ile yaptığı görüşmeler kararı 1+1 yıllık muahede sağlamıştır. Teknik yöneticimiz Hüseyin Eroğlu’nun imza merasimi 26 Eylül Pazartesi saat 14.30’da Nuri Asan Tesisleri’mizde gerçekleşecektir. Topluluğumuza iyi olsun” sözlerine yer verildi.

Hüseyin Eroğlu’nun Altınordu kariyeri

49 yaşındaki teknik adam, Altınordu ile çıktığı 368 maçta 168 galibiyet, 89 birliktelik, 111 yenilgi alırken 593 puan topladı ve maç başına da 1.61 puan ortalaması yakaladı.

Öte yandan, Samsunspor ligde 6 hafta sonunda topladığı 9 puanla 7. sırada bulunuyor.

“Bu üzere hocalar baskı yapıyor Samsunspor’a gelmek için”

Bilindiği üzere, Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım daha evvel yaptığı açıklamada Hüseyin Eroğlu ile görüşmediğini söylemişti. Yıldırım, “Hüseyin Eroğlu ile bir defa dahi görüşmedim. Bu üzere hocalar baskı yapıyor Samsunspor’a gelmek için.” tabirlerini kullandı.

“Hüseyin Eroğlu şampiyonluk tezi olmayan kadro çalıştırdı”

Yıldırım, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Hüseyin Eroğlu yeterli bir hoca fakat Samsunspor’un hocası değil. Yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Tahminen hoca bulamam kadronun başına getiririm. Lakin Hüseyin Eroğlu şampiyonluk tezi olmayan ekip çalıştırdı. hiçbir baskısı olmayan şampiyonluk istemeyen kadro çalıştırmış bir isim. Tahminen hoca bize gelirse üstün olur, başarılı olabilir. Fakat ben risk alamam. şu anda fikrimiz bu türlü.”

19 Eylül

🗣
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: "Bu hocalar baskı yapıyor gelmek için. Hüseyin Eroğlu iyi bir hoca ama Samsunspor'un hocası değil! Belki hoca bulamam getiririm."

26 Eylül

🗣
Samsunspor: "Hoş geldin Hüseyin Eroğlu"pic.twitter.com/YUmo41jqq9

— Ajansspor (@ajansspor) September 25, 2022