Samsunspor gözünü Trabzonspor’a dikti: Kentsel rekabet…

JabbaWorkeZz

Active member
Nazım Türknas / Ajansspor

Samsunspor’da nazaranve geldikten daha sonra yaşanan tüm zorluklara karşın büyük bir değişim başaran teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, takımını Harika Lig’in en kuvvetli adaylarından bir pozisyonuna taşıdı. Hüseyin Eroğlu Ajansspor’a özel açıklamalarda bulundu.

“Sakat ve cezalılara karşın ekibi yarışın ortasında tuttuk”

Eroğlu, Samsunspor’un sakat futbolcuları için şunları söylemiş oldu: “Fofana üzere bir yıldızımızın yanı sıra Yusuf, Osman ve Mücahit’in sakatlıkları niçiniyle uzun müddet forma giymediği, Tonque’nin ise üç maç kart cezası aldığı bir dönemde en son genç yetenek Muhammet Ali Özbaskıcı’nın da ayağının kırılmasına karşın kadrosu yarışın içerisinde tuttuk.”

“Engellere değil maksadımıza odaklandık”

Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım, idare şurası üyeleri ve taraftara verdikleri dayanak için teşekkür eden Eroğlu, “Çok güçlü ve kritik bir devri maç başına 1.8 puanla geçerek avantajı yakaladık. Gül bahçesi olan bir yolda yürümüyoruz. Lakin pürüzlere değil amacımıza odaklandık” dedi.

“Samsunspor’un mazereti olmaz”

Samsunspor Teknik Yöneticisi konuşmasına şöyleki devam etti: “Bu, tek maçla gerçekleşecek yahut sona erecek bir amaç değil, bilakis büsbütün bir müddetç idaresi. Samsunspor’un hiçbir mazereti olamaz. Dönem sonunda şampiyonluk kupası kesinlikle bu kente gelecek, kâfi ki süreci kenetlenerek yönetelim.”

“hiç bir futbolcu kaybetme lüksümüz yok”

Sakatlıklar niçiniyle birtakım oyuncuların üzerine fazla yük bindiğini belirten Eroğlu, “hiçbir futbolcumuzu kaybetme lüksümüz yok. Ahmet Sagat’ı ve gençleri gruba adapte edip Laura’yı bir daha kadroya döndürdüğümüz üzere her oyuncumuzdan en yüksek randımanı, en gerekli vakitte elde etmek üzere bir planlama yapıyoruz” dedi.

“Sadece puan değil gol bile önemli”

Geride kalan 11 maçlık lig serisinde özveriyle oynayan tüm futbolculara teşekkür eden Erdoğlu konuşmasına şu biçimde devam etti: “Bu noktada alınan her puanın bedelli olduğuna inanıyorum. Bir kere puanla, iki sefer gol averajıyla Play-Off’u son maçta kaybeden bir teknik yönetici olarak yalnızca puanın değil, golün dahi değerini yaşayarak gördüm.”

“Trabzonspor maçı büyük kıymet taşıyor”

Hafta ortasında Trabzonspor ile oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçına da değinen Eroğlu “beraber oynadığımız her maç bizi bir adım daha ileriye taşıyor. Trabzonspor maçına da bu gözle bakıyorum. Bir yandan kupadaki yolumuza devam etmek, öbür yandan nefesimizi lig maratonuna bakılırsa ayarlamak durumundayız. Trabzonspor müsabakası, kentsel rekabetin yanı sıra zorluk derecesi yüksek maç oynama eksikliğimizin giderilmesi açısından da büyük kıymet taşıyor” diye konuştu.

Trabzonspor maçında 4 eksik

Samsunspor’da Muhammet, Yunus Emre, Yusuf Abdioğlu ve Ali Ülgen’in kupa ve Adanaspor lig maçlarında sakatlıkları niçiniyle forma giyemeyecek. Karadeniz grubu TFF 1. Lig’de 17 maçta topladığı 29 puanla 3. sırada bulunuyor.